Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗАХИСНИХ ТА ЄМНІСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ГІРНИЧОГО МАСИВУ ВІДРОБЛЕНИХ РОДОВИЩ КОРИСНИХ КОПАЛИН

Загрузка...

ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗАХИСНИХ ТА ЄМНІСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ГІРНИЧОГО МАСИВУ ВІДРОБЛЕНИХ РОДОВИЩ КОРИСНИХ КОПАЛИН

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗАХИСНИХ ТА ЄМНІСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ГІРНИЧОГО МАСИВУ ВІДРОБЛЕНИХ РОДОВИЩ КОРИСНИХ КОПАЛИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,52 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФОЩІЙ МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 622.831.02:621.039.77+622.847
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗАХИСНИХ ТА ЄМНІСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ГІРНИЧОГО МАСИВУ ВІДРОБЛЕНИХ РОДОВИЩ КОРИСНИХ КОПАЛИН
Спеціальність: 05.15.11 – Фізичні процеси гірничого виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі гідрогеології та інженерної геології у Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри гідрогеології та інженерної геології Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ) |
САДОВЕНКО
Іван
Олександрович
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, професор кафедри розробки родовищ корисних копалин Національного університету водного господарства і природо-користування Міністерства освіти і науки України (м. Рівне) |
МАЛАНЧУК
Зіновій
Романович
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, старший науковий співробітник лабораторії фізичного та математичного моделювання незворотних процесів Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України |
САЖНЄВ
В’ячеслав
Петрович
Провідна установа: Інститут геотехнічної механіки Національної академії
наук України ім. М.С. Полякова, відділ механіки гірських порід (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться “ 8 ” грудня 2006 р. о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49005, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, т. 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49005, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19).
Автореферат розісланий “___” ________ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03
кандидат технічних наук, доцент Тимощук В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світовий і вітчизняний науково-практичний досвід повторного використання ресурсів гірничого масиву після відробки корисних копалин орієнтований на: 1) технологічну переробку шахтних порід для вилучення корисних компонентів і використання будівельних і баластових властивостей гірничих порід; 2) уловлювання, виділення і використання рідких і газоподібних складових гірничого масиву; 3) технологічне використання гірничих виробок і розущільнених масивів як площ для розміщення промислових і комунальних об'єктів, збереження й утилізації твердих, рідких і газоподібних продуктів.
Актуальність питання щодо використання відпрацьованих підземних площ зростає у зв'язку з загостренням проблеми збереження радіоактивних відходів (РАВ).
Уранодобувною та переробними галузями накопичено понад 63 млн.м3 радіоактивних відходів загальною активністю 0,15 млн. Ки. У 24 районах тимчасової локалізації зберігається 1,1 млрд.м3 РАВ активністю 0,42 млн. Ки. Місця їх збереження не відповідають прийнятим нормативним вимогам, немає об'єктивних оцінок ситуації і впливу РАВ на навколишнє середовище, а практика поводження з ними не відповідає вимогам діючих санітарних норм і правил.
Аналіз показує, що в Україні, де закрито понад 100 вугільних підприємств, є одинокі випадки оцінки технологічних властивостей виробленого простору шахт, рудників і кар'єрів. Причому, фізичні параметри визначаються на рівні експертного аналізу. У цьому аспекті найбільш актуальне детальне дослідження фізико-хімічних захисних і ємнісних параметрів гірничого масиву після відробки родовищ.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана відповідно до напрямку досліджень, проведених кафедрою гідрогеології та інженерної геології Національного гірничого університету і КП “Південукргеологія”, а також є складовою частиною держбюджетних і госпдоговірних науково-дослідних робіт, виконаних у 1997-2005 р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗАХИСНИХ ТА ЄМНІСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ГІРНИЧОГО МАСИВУ ВІДРОБЛЕНИХ РОДОВИЩ КОРИСНИХ КОПАЛИН

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок