Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНСТРУКТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО СЕБЕ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Загрузка...

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНСТРУКТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО СЕБЕ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНСТРУКТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО СЕБЕ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,44 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди
ШИЛКУНОВА Зоя Ігорівна
УДК 373. 313.156
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ
КОНСТРУКТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО СЕБЕ
У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Лозова Валентина Іванівна,
Науково-дослідницький інститут педагогіки і психології ім. В.О.Сухомлинського Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, директор.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор
Дусавицький Олександр Костянтинович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри психології;
кандидат педагогічних наук, доцент Саган Олена Валеріївна, Херсонський регіональний інститут післядипломної освіти, доцент кафедри дошкільного виховання і початкового навчання.
Провідна установа: | Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г. Короленка, кафедра соціальної педагогіки і педагогіки початкового навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Полтава.
Захист відбудеться "_27_" жовтня 2005 р. о “_10_” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215 – В.
Автореферат розісланий "_24_" вересня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Важливим інтегративним критерієм прогресу людства виступає рівень гуманізації суспільства. Система освіти, з одного боку, є показником рівня гуманізації суспільства, а з іншого, – засобом для її реалізації. Перед сучасною системою освіти стоїть завдання формування основ розуміння світу як динамічно змінюваного, в якому особистість перебуває в стані постійного творця цього світу й самої себе, головним результатом і умовою чого є гармонія людини із самою собою, зі світом, що посилює інтерес до педагогічних досліджень питань самосвідомості, формування ставлення особистості до себе.
На сьогодні в педагогічній і психологічній науках накопичена велика кількість даних про те, що особливості внутрішньої динаміки самосвідомості, структура і специфіка ставлення особистості до себе має регулюючий вплив на різні важливі сторони життєдіяльності людини; на розвиток міжособистісних відносин; формування мотивації й цілеутворення, ініціативи і відповідальності, виховання поваги до себе, власної гідності, що робить надзвичайно актуальними дослідження, спрямовані на вивчення педагогічних умов цілеспрямованого формування конструктивного ставлення особистості до себе.
У філософських, психологічних, педагогічних дослідженнях представлені різні аспекти проблеми, що можуть стати теоретико-методологічним фундаментом для вивчення педагогічних умов формування конструктивного ставлення до себе у молодших школярів: розкриті загальні основи формування ставлення особистості до інших і до себе (Р.Декарт, І.Кант, А.Камю, К.Маркс, Е.Муньє, І.Фіхте); досліджені питання становлення самосвідомості особистості (Б.Ананьєв, Л.Божович, Л.Виготський, О.Леонтьєв, С.Рубінштейн, В.Столін П.Чамата, Н.Чеснокова, О.Шорохова,); вивчені побудова, структура й динаміка ставлення особистості до себе (Р.Бернс, У.Джемс, Х.Каплан, І.Кон, С.Пантилєєв, К.Роджерс, М.Розенберг, В.Столін, Р.Уайлі); досліджені особливості самооцінки та її взаємозв'язок з оцінками оточення (Н.Анкудінова, М.Боришевський І.Кон, Г.Липкіна, Г.Прихожан, Є.Савонько, В.Сафін та ін.); науково обґрунтовані психологічні основи формування й розвитку особистості (К.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНСТРУКТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО СЕБЕ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок