Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНАЧЕННЯ ФАКТОРІВ РОСТУ У РЕМОДЕЛЮВАННІ АРТЕРІАЛЬНИХ СУДИН У ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ

Загрузка...

ЗНАЧЕННЯ ФАКТОРІВ РОСТУ У РЕМОДЕЛЮВАННІ АРТЕРІАЛЬНИХ СУДИН У ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ

Назва:
ЗНАЧЕННЯ ФАКТОРІВ РОСТУ У РЕМОДЕЛЮВАННІ АРТЕРІАЛЬНИХ СУДИН У ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,49 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Рекалов Дмитро Геннадійович
УДК 616.12-008.331.1-06:616.13-004.6]-
072/.073-085.225.2
ЗНАЧЕННЯ ФАКТОРІВ РОСТУ У РЕМОДЕЛЮВАННІ АРТЕРІАЛЬНИХ СУДИН У ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ
14.01.11 – кардіологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Запоріжжя - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному медичному університеті
МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Поливода Сергій Миколайович,
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри госпітальної терапії-2.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Коваль Сергій Миколайович, завідувач відділу артеріальних гіпертензій Інституту терапії АМН України ім. Л.Т. Малої МОЗ України, м.Харків;
доктор медичних наук, професор Фуштей Іван Михайлович, завідувач кафедри терапії, клінічної фармакології та ендокринології Запорізької медичної академії післядипломної освіти МОЗ України.
Провідна установа: Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України, відділ симптоматичних гіпертензій, м.Київ.
Захист відбудеться "_29_"__березня___ 2006 р. о _1400__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради у Запорізькому державному медичному університеті (69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького державного медичного університету (69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26).
Автореферат розісланий "_18_"__лютого__ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Волошин М.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гіпертонічна хвороба є наймасштабнішою в історії людства неінфекційною пандемією, що значною мірою впливає на структуру серцево-судинної захворюваності та смертності. Проблема ГХ на сьогодні є однією з найбільш актуальних у клінічній практиці (Свищенко Е.П., Коваленко В.М.; Сіренко Ю.М., Рековець В.М., Гур’єва О.С., 2002; ., 2005). Так, за даними офіційної статистики Міністерства охорони здоров’я України (2004 рік), понад 10 мільйонів хворих страждає на гіпертонічну хворобу або інші форми артеріальної гіпертензії, а за даними епідеміологічних досліджень, проведених співробітниками Інституту кардіології ім. акад. М.Д.Стражеско та Інституту терапії ім. Л.Т. Малої, підвищення АТ виявлене майже у 40% дорослого населення України (Сіренко Ю.М., Горбась І.М., Смирнова І.П., 2004). Приблизно та сама кількість хворих на ГХ реєструється і в інших європейських країнах, а також США (Коваленко В.М., 2003; Коваленко В.М., Сіренко Ю.М., Дорогой А.П., 2005).
Незважаючи на те, що вивченню патогенезу ГХ присвячена велика кількість наукових робіт, на сьогодні ряд питань, що стосуються, зокрема, ураження артеріальних судин при ГХ, залишається невирішеним (Мартынов А.И., Остроумова О.Д., Мамаев В.И, 2002). Деякі науковці вважають, що основним патофізіологічним механізмом, який забезпечує виникнення та подальше прогресування гемодинамічних порушень у хворих на ГХ, є дисфункція ендотелію та ремоделювання мікроциркуляторного русла. При цьому в дослідженнях практично не приділяється уваги зміні пружноеластичних властивостей та структурно-функціональному стану артеріальних судин. Але саме зі змінами пружноеластичних властивостей артерій еластичного типу та процесами гіпертрофії артеріальних судин м’язового типу ряд авторів пов’язує як подальше прогресування вже сформованої АГ, так і розвиток таких кардіоваскулярних ускладнень АГ як інсульт та інфаркт міокарда (Мартынов А.И., Остроумова О.Д., Мамаев В.И, 2002; Синицын В.Е., 2001; Bakker E., 2002; Bussy C., Boutouyrie P., Lacolley P., 2000).
На сьогодні накопичено значну кількість фактів, які свідчать, що розвиток та подальше прогресування ГХ супроводжується також і порушенням метаболізму переважної більшості з відомих факторів росту біологічно активних сполук, які контролюють проліферативтні процеси та диференціацію клітин, і таким чином істотно впливають на структуру та властивості артерій (Коваль С.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЗНАЧЕННЯ ФАКТОРІВ РОСТУ У РЕМОДЕЛЮВАННІ АРТЕРІАЛЬНИХ СУДИН У ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок