Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛАСИЧНИЙ І НЕКЛАСИЧНИЙ ПІДХОДИ У СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОМУ ДОСЛІДЖЕННІ ЕКОНОМІЧНОЇ СФЕРИ СУСПІЛЬСТВА (порівняльний аналіз)

Загрузка...

КЛАСИЧНИЙ І НЕКЛАСИЧНИЙ ПІДХОДИ У СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОМУ ДОСЛІДЖЕННІ ЕКОНОМІЧНОЇ СФЕРИ СУСПІЛЬСТВА (порівняльний аналіз)

Назва:
КЛАСИЧНИЙ І НЕКЛАСИЧНИЙ ПІДХОДИ У СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОМУ ДОСЛІДЖЕННІ ЕКОНОМІЧНОЇ СФЕРИ СУСПІЛЬСТВА (порівняльний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,78 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
РОМАНЕНКО
Олена В’ячеславівна
УДК – 1 + 316 [:330.34]
КЛАСИЧНИЙ І НЕКЛАСИЧНИЙ ПІДХОДИ
У СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОМУ ДОСЛІДЖЕННІ
ЕКОНОМІЧНОЇ СФЕРИ СУСПІЛЬСТВА
(порівняльний аналіз)
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центрі гуманітарної освіти НАН України, на кафедрі філософії
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор Бойченко Іван Васильович, Національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри філософії гуманітарних наук філософського факультету
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
МОКЛЯК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ,
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, в.о. завідувача відділу соціальної філософії;
доктор філософських наук, доцент
ДИМИТРОВА Л.М.
Національного технічного університету України [КПІ], завідувач кафедри політології та соціології
Провідна установа: Національний інститут стратегічних досліджень
при Адміністрації Президента України, відділ політичних і гуманітарних досліджень, м.Київ
Захист відбудеться: “22” лютого 2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.161.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті філософії імені
Г.С. Сковороди НАН України (Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4)
Автореферат розісланий 18.01.2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.А. Ситниченко
кандидат філософських наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Осмислення природи економічної сфери життєдіяльності людей та її значення для розвитку і функціонування як суспільства в цілому, так і його основних підсистем завжди було одним з голоних завдань соціальної філософії. Однак особливої ваги набуває вивчення означеної сфери у періоди переходу від суспільств одного історичного типу до суспільств іншого історичного типу. І це цілком закономірно. Адже, з одного боку, саме у ці періоди відбуваються докорінні перетворення у сфері матеріального життя соціуму, з іншого боку, за часів перелому саме трансформації у економічній сфері переважно визначають глибину і принциповий характер змін інших сфер суспільства та відповідної соціальної системи загалом. Нарешті, не можна не відзначити й того, що своєрідність переходів – від доіндустріального суспільства до індустріального, від індустріального до постіндустріального – виявляється і в якісному оновленні статусу й ролі економічної сфери в суспільстві. А це з необхідністю вимагає й вироблення принципово нових способів вивчення трансформованих економічних реалій. І якщо врахувати, що нині ми якраз і перебуваємо на зламі двох докорінно відмінних – індустріальної й постіндустріальної – епох, то стане зрозумілою та пріоритетність, що надається на сучасному етапі дослідженням сутності та функцій економічного життя.
Особливе місце у комплексі означених досліджень посідають розробки методологічного характеру. І це не випадково, оскільки саме вони покликані з’ясувати специфіку вивчення економічної сфери суспільства на різних відтинках соціально-історичного процесу, виявити особливості соціально-філософського осмислення згаданої сфери на кожній з трьох найважливіших стадій – доіндустріальній, індустріальній та постіндустріальній – соціально-технологічного поступу людства; крім того – розкрити сутнісні характеристики принципів формування та використання методів аналізу економічної сфери суспільства в інших галузях пізнання – політичній економії, економічній науці у власному сенсі, економічній соціології, історії економічної думки тощо.
Ступінь наукової розробки проблеми. На жаль, слід визнати, що вітчизняними філософами зазначена проблематика вивчена явно недостатньо.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: КЛАСИЧНИЙ І НЕКЛАСИЧНИЙ ПІДХОДИ У СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОМУ ДОСЛІДЖЕННІ ЕКОНОМІЧНОЇ СФЕРИ СУСПІЛЬСТВА (порівняльний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок