Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОДРУЖНЯ ДЕЗАДАПТАЦІЯ ПРИ ОРГАНІЧНОМУ РОЗЛАДІ ОСОБИСТОСТІ У ЖІНОК Клініко-психологічне дослідження

ПОДРУЖНЯ ДЕЗАДАПТАЦІЯ ПРИ ОРГАНІЧНОМУ РОЗЛАДІ ОСОБИСТОСТІ У ЖІНОК Клініко-психологічне дослідження

Назва:
ПОДРУЖНЯ ДЕЗАДАПТАЦІЯ ПРИ ОРГАНІЧНОМУ РОЗЛАДІ ОСОБИСТОСТІ У ЖІНОК Клініко-психологічне дослідження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,29 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Міністерство охорони здоров’я України
Харківська медична академія післядипломної освіти
МАРЧЕНКО
Віра Григорівна
УДК 616.89 – 008 – 442 – 055.2
ПОДРУЖНЯ ДЕЗАДАПТАЦІЯ ПРИ ОРГАНІЧНОМУ РОЗЛАДІ ОСОБИСТОСТІ У ЖІНОК
Клініко-психологічне дослідження
19.00.04 – медична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській медичній академії після-диплом-ної освіти МОЗ України
Науковий консультант: доктор медичних наук, професор Кришталь Валентин Валентинович, Харківська медична акаде-мія післядипломної освіти МОЗ України, кафедра сексології та медичної психології, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Марута Наталія Олександрівна, Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України, відділ неврозів та граничних станів, завідуюча відділом.
Доктор медичних наук, професор Сонник Григорій Трохимович, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, кафедра психіатрії, наркології та медичної психології, професор кафедри.
Доктор медичних наук, професор Пшук Наталія Григорівна, Вінницький державний медичний університет МОЗ України, кафедра психіатрії, загальної та медичної психології, професор кафедри.
Провідна установа: Національний медичний університет ім.. О.О. Богомольця МОЗ України.
Захист відбудеться "20" червня 2006 р. о 11-00 годині на засіданні спеціалізованої ученої ради Д .609.03 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України за адресою: 61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58
Автореферат розісланий "08" травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої ученої ради
кандидат психологічних наук, доцент |
Н.К.Агішева


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Подружня адаптація являє собою інтегративний феномен, зумовлений дією соціальних, психологічних, соціально-психологічних та біологічних чинників. Відповідно до цього дослідження причин та механізмів її порушення, а отже, розробка ефективних методів діагностики й корекції є вельми складним завданням. Складність його посилюється поліморфністю клінічних проявів дезадаптації і тим, що в її генезі переважне значення мають відмінності особистості кожного з подружжя, а в разі розладу особистості в одного з подружжя – емоційною реакцією на нього другого подружжя.
Самі собою розлади особистості, їх клініку й корекцію можна вважати більш-менш докладно розробленою проблемою. Проте дуже мало вивчено й практично не висвітлено в літературі типи органічного розладу особистості, в тому числі в жінок.
Питання подружньої дезадаптації розглядали чимало дослідників – А.М.Свядощ (1995), У.Мастерс, В.Джонсон, Р.Колодні (1998), В.В.Ніколаєв (1999), Н.О.Марута (2000), В.С.Рожков (2000), Г.Келлі (2000), І.А.Семьонкіна (2001), Є.Г.Сонник (2001), Н.Г.Пшук (2001), І.А.Бабюк (2002).
Привертала увагу дослідників і сексуальна дисфункція при розладі особистості, переважно в чоловіків (Б.Д.Карвасарський, 1985; В.В.Кришталь, 1995; I.Fischer, H.Gochros, 1997; I.Dean, 1998). Тим часом проблема загалом – причини, механізми розвитку й клінічні прояви подружньої дезадаптації при різних типах органічного розладу особистості, зокрема в жінок, залишається практично не вивченою, у зв’язку з чим далекі від свого розв’язання її диференціальна діагностика та психо-терапевтична корекція. У більшості праць, що порушують питання про сексуальні порушення при розладах особистості, недостатньо враховується парний характер сексуальної функції, проводиться обстеження й лікування лише хворого з подружжя. Ігнорування сексуальних порушень, що неминуче виникають у другого з подружжя, та сексуальної дезадаптації, що розвивається при цьому, не дає змоги досягнути необхідного терапевтичного ефекту. Особливо мало вивчено стан сексуальної функції у жінок із різними типами органічного розладу особистості, кожен із яких своєрідно відбивається на сексуальних проявах у пацієнток та характері подружньої дезадаптації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ПОДРУЖНЯ ДЕЗАДАПТАЦІЯ ПРИ ОРГАНІЧНОМУ РОЗЛАДІ ОСОБИСТОСТІ У ЖІНОК Клініко-психологічне дослідження

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок