Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРАРНА ПОЛІТИКА НА ЗАКАРПАТТІ (1944 – 1950 рр.)

АГРАРНА ПОЛІТИКА НА ЗАКАРПАТТІ (1944 – 1950 рр.)

Назва:
АГРАРНА ПОЛІТИКА НА ЗАКАРПАТТІ (1944 – 1950 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,97 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Ужгородський національний університет
Міщанин Василь Васильович
УДК 9(47) Зак.
АГРАРНА ПОЛІТИКА НА ЗАКАРПАТТІ
(1944 – 1950 рр.)
Спеціальність 07. 00. 01 – історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Ужгород – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України історичного факультету Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Данилюк Дмитро Дмитрович, історичний факультет Ужгородського національного університету, завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Ілько Василь Іванович історичний факультет Ужгородського
національного університету, професор кафедри нової і новітньої історії
та історіографії
доктор історичних наук, доцент
Журба Михайло Анатолійович
Національний педагогічний університет ім.М.П.Драгоманова,
професор кафедри історії слов’ян і українознавства
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, м. Київ.
 
Захист відбудеться “26” грудня 2003 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61. 051. 04. Ужгородського національного університету за адресою м.Ужгород, вул. Університетська, 14, ауд. 234.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 6.
Автореферат розісланий “24” листопада 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук Ліхтей І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Аграрна політика на Закарпатті у перші повоєнні роки була саме тим ключовим важелем, який кардинально змінив систему суспільних відносин і соціально-економічне обличчя краю. Сільське господарство – домінуюча галузь виробництва і головний об’єктивний системотворчий чинник розвитку місцевої економіки, соціальної, демографічної структури Закарпаття в 1944-1950 рр. Воно було основною сферою, з якої у щойно возз’єднаному з Українською РСР регіоні політично-примусовими методами місцевими комуністами і центральними компартійно-державними органами СРСР і УРСР розгорнулося цілеспрямоване насадження радянської моделі політичних і соціально-економічних відносин, господарювання і адміністративно-директивного управління. Селянство краю було відчужене від землі, результатів своєї праці та закріпачене колгоспно-радгоспним ладом. Розпочалася руйнація вікових традицій, культури і моральних цінностей закарпатського села, його пролетаризація і маргіналізація. Комуністична політика в аграрному секторі була складовою частиною процесу прискореної радянізації Закарпаття у перші повоєнні роки.
Актуальність дослідження обумовлена, по-перше, тим, що впродовж цього незначного за тривалістю історичного періоду закарпатське село пережило два радикальні перевороти. Спочатку – земельну реформу 1944-1945 рр., – періоду діяльності Народної Ради Закарпатської України (листопад 1944 – січень 1946 рр.), де формально ще існували умови для самостійного реформування регіональною владою земельних та інших аграрних відносин, а потім – політику колективізації в Закарпатській області (1946-1950 рр.) – складовій адміністративно-територіальній одиниці України, де самостійність політичних дій обласних і місцевих органів влади у всіх сферах, у тому числі аграрній, була майже виключена.
По-друге, аграрна політика і перетворення на селі в 1944-1945 рр. на Закарпатті тісно пов’язані з процесом реформування сільського господарства краю в роки незалежності України. На сучасному етапі реалізація історичного вибору розвитку сільськогосподарського сектору здійснюється у вигляді аграрної реформи, яка, у свою чергу, є результатом аграрної політики. На думку сучасних дослідників, “аграрна політика...- сільськогосподарська політика, пов’язана з суспільно-політичним вирішенням земельного питання. Під аграрною політикою розуміють сукупність форм, методів і заходів, що їх здійснює держава в галузі сільського господарства, а також споріднених з ним галузей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: АГРАРНА ПОЛІТИКА НА ЗАКАРПАТТІ (1944 – 1950 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок