Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗАЙМЕННИКОВИХ СЛІВ У СТРУКТУРІ ТЕКСТУ

ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗАЙМЕННИКОВИХ СЛІВ У СТРУКТУРІ ТЕКСТУ

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗАЙМЕННИКОВИХ СЛІВ У СТРУКТУРІ ТЕКСТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,36 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка
ВОЛЧАНСЬКА Ганна Василівна
УДК 81’367. 626
ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗАЙМЕННИКОВИХ СЛІВ
У СТРУКТУРІ ТЕКСТУ
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Кіровоград – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української мови Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
ОЖОГАН ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка
професор кафедри української мови,
проректор з науково-педагогічної роботи.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
ОЛЕКСЕНКО ВОЛОДИМИР ПАВЛОВИЧ,
Херсонський державний університет,
декан факультету філології та журналістики;
кандидат філологічних наук, доцент
РОМАНЮК ТЕТЯНА МИХАЙЛІВНА,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, кафедра сучасної
української мови, доцент;
Провідна установа – Вінницький державний педагогічний
університет імені Михайла Коцюбинського,
кафедра української мови та загального
. мовознавства, Міністерство освіти і науки
України, м. Вінниця.
Захист відбудеться “23“ червня 2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.01 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1.
Автореферат розіслано “22” травня 2004 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Кухар О. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Вивчення найвищого рівня реалізації функцій мовних одиниць набуває все більшого розвитку. Увага до тексту та його категорій, що зростає останнім часом, пов’язана з посиленням функціонального підходу до мовних явищ. При функціональному аналізі виділяють в основному два шляхи: 1) основою аналізу є текст (або його елемент – висловлення) як первинна даність, 2) основою аналізу є первинні мовні структури.
До найуживаніших мовних одиниць, які виступають як текстотвірні компоненти, належать прономінативні слова. В україністиці вивчалися синтаксичні та стилістичні властивості займенникових слів (І.Матвіяс, О.Шевчук), особливості словотвору (С.Бевзенко), займенникові слова в історичному аспекті (С.Самійленко), синтаксис займенникових слів у простому реченні (Л.Булаховський), займенникові слова в структурі сучасної української мови (В.Ожоган), займенники і займенниковість в ідіостилі Т.Г.Шевченка (І.Циганок), займенникові слова у семантико-граматичному аспекті (І. Вихованець).
Виокремлюють два види функціонального навантаження займенникових слів: 1) бути одним з універсальних засобів актуалізації мовленнєвих висловлень, 2) бути текстотвірним, або анафоричним, заступальним, повторюваним компонентом у структурі тексту (І. Вихованець).
Аналізуючи сучасний стан дослідження функцій прономінативних слів у структурі тексту, слід зазначити, що це питання вивчено в більшості праць на матеріалі неукраїнських текстів, хоча відомо, що мовні засоби, за допомогою яких ми утворюємо тексти, різні у різних мовах. В українському мовознавстві розглянуто лише окремі питання: детально описано функції займенникових слів у структурі словосполучення та складного речення.
Потребує подальшого уточнення функціонування займенникових слів, які використовуються для зв’язку частин складного речення та окремих речень; є засобом тільки міжреченнєвого зв’язку; вивчення залежності функціонального навантаження прономінативних слів від того, яку мовну одиницю вони заступають (слово, словосполучення, речення чи сполуки кількох речень).
Незважаючи на низку наукових праць, недослідженими залишаються проблеми використання займенникових слів у контекстно-варіативних формах членування тексту (розповідь, опис, роздум), адже кожна із цих форм функціонально різна і має набір притаманних їй мовних засобів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗАЙМЕННИКОВИХ СЛІВ У СТРУКТУРІ ТЕКСТУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок