Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ СПОРТСМЕНІВ У ВИДАХ СПОРТУ ЗІ СКЛАДНОКООРДИНАЦІЙНОЮ СТРУКТУРОЮ РУХІВ (НА МАТЕРІАЛІ ФІГУРНОГО КАТАННЯ НА КОВЗАНАХ)

СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ СПОРТСМЕНІВ У ВИДАХ СПОРТУ ЗІ СКЛАДНОКООРДИНАЦІЙНОЮ СТРУКТУРОЮ РУХІВ (НА МАТЕРІАЛІ ФІГУРНОГО КАТАННЯ НА КОВЗАНАХ)

Назва:
СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ СПОРТСМЕНІВ У ВИДАХ СПОРТУ ЗІ СКЛАДНОКООРДИНАЦІЙНОЮ СТРУКТУРОЮ РУХІВ (НА МАТЕРІАЛІ ФІГУРНОГО КАТАННЯ НА КОВЗАНАХ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,83 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
МЄДВЄДЄВА ІРИНА МИХАЙЛІВНА
УДК: 796.912.015
СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ СПОРТСМЕНІВ У ВИДАХ СПОРТУ
ЗІ СКЛАДНОКООРДИНАЦІЙНОЮ СТРУКТУРОЮ РУХІВ
(НА МАТЕРІАЛІ ФІГУРНОГО КАТАННЯ НА КОВЗАНАХ)
24.00.01 — Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора наук з фізичного виховання і спорту
Харків — 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор БІЗІН ВІКТОР ПЕТРОВИЧ, Харківська державна академія фізичної культури, професор кафедри олімпійського і професійного спорту;
доктор наук по фізичному вихованню і спорту ДРЮКОВ ВОЛОДИМИР ОЛЕКСІЙОВИЧ, директор науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту України;
доктор медичних наук, професор ШАХЛІНА ЛАРИСА ГЕНРІХІВНА, Національний університет фізичного виховання і спорту України, завідуюча кафедрою спортивної медицини.
Провідна установа — Національний педагогічний університет ім. М. Дра-го-манова, кафедра теорії і методики фізичного виховання і спорту, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 26 вересня 2003 року о 1430 на засіданні спеціалі-зованої вченої ради Д .862.01 Харківської державної академії фізичної куль-ту-ри (61022, Харків, вул. Клочковська, 99).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, Харків, вул. Клочковська, 99).
Автореферат розіслан “20” серпня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук
|
Ю.С. Ашанін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Прогрес спорту вищих досягнень в основному обумовлюється науковою обґрунтованістю системи підготовки спортсменів, її відповідністю сучасному рівню розвитку науки і практики [Л.П. Матвеев, 1999; В.Н. Платонов, 1999]. Досі найбільш вивчено систему підготовки спортсменів у циклічних і швидкісно-силових видах спорту, менш розробленою є система підготовки у видах спорту зі складнокоординаційною структурою рухів [В.Г. Алабин, 1993; А.П. Бондарчук, 1987; В.В. Попов, 1988]. У групі видів спорту зі складнокоординаційною структурою рухів ґрунтовно досліджено лише окремі сторони підготовки спортсменів, а це може призвести до певних труднощів і порушити цілісність у вивченні процесу, що розглядається.
Особливості розвитку видів спорту зі складнокоординаційною структурою рухів, характер рухової діяльності, збільшення кількості престижних комерційних змагань і специфіка умов їхнього проведення, удосконалювання правил змагань, що передбачає постійне відновлення й ускладнення змагальних програм, емоційно-стресовий характер змагальної боротьби і суб'єктивність суддівства зумовлюють динамічність системи підготовки і необхідність її оперативної корекції [В.Н. Болобан, 1990; Ю.К. Гавердовский, 1986; М.В. Гришина, 1991].
Значні зміни, що відбулися у фігурному катанні на ковзанах в останні роки, висувають ряд нових проблем, пов'язаних із сучасною системою підготовки кваліфікованих спортсменів, і вимагають проведення у даному напрямку досліджень, що мають відповісти на актуальні питання теорії, методики і, головне, практики спорту.
У зв'язку з цим методологічною установкою даної роботи є удосконалювання системи підготовки спортсменів у видах спорту зі складнокоординаційною структурою рухів на матеріалі фігурного катання на ковзанах. Принципова особливість роботи полягає у розгляданні сучасної підготовки спортсменів у конкретному олімпійському виді спорту як динамічної системи, що постійно удосконалюється, із усталеними взаємозв'язками і взаємодіями між різними елементами знань, окремими підсистемами та їхніми ланками, що дозволить системі знань про підготовку спортсменів придбати нові якісні характеристики і створить передумови для їхнього впровадження у практику.
Зв'язок роботи з тематикою НДР.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ СПОРТСМЕНІВ У ВИДАХ СПОРТУ ЗІ СКЛАДНОКООРДИНАЦІЙНОЮ СТРУКТУРОЮ РУХІВ (НА МАТЕРІАЛІ ФІГУРНОГО КАТАННЯ НА КОВЗАНАХ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок