Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛЯ ЗАВАД ТА СПОСТЕРЕЖЕННЯ ОБ’ЄКТІВ НАД ЗЕМНОЮ ПОВЕРХНЕЮ У РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМАХ САНТИМЕТРОВИХ ТА МІЛІМЕТРОВИХ ХВИЛЬ

ПОЛЯ ЗАВАД ТА СПОСТЕРЕЖЕННЯ ОБ’ЄКТІВ НАД ЗЕМНОЮ ПОВЕРХНЕЮ У РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМАХ САНТИМЕТРОВИХ ТА МІЛІМЕТРОВИХ ХВИЛЬ

Назва:
ПОЛЯ ЗАВАД ТА СПОСТЕРЕЖЕННЯ ОБ’ЄКТІВ НАД ЗЕМНОЮ ПОВЕРХНЕЮ У РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМАХ САНТИМЕТРОВИХ ТА МІЛІМЕТРОВИХ ХВИЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,68 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки ураїни
НАЦІОНАЛЬНИЙ АЕРОКОСМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. М. Є. ЖУКОВСЬКОГО
“ХАРКІВСЬКИЙ АВІАЦІЙНИЙ ІНСТИТУТ”
ТАРНАВСЬКІЙ Євген Володимирович
УДК 621.396:681.3
ПОЛЯ ЗАВАД ТА СПОСТЕРЕЖЕННЯ ОБ’ЄКТІВ
НАД ЗЕМНОЮ ПОВЕРХНЕЮ У РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМАХ
САНТИМЕТРОВИХ ТА МІЛІМЕТРОВИХ ХВИЛЬ
05.12.17 – радіотехнічні та телевізійні системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова Національної Академії наук України.
Науковий керівник:
Доктор технічних наук, професор
Кулємін Генадій Петрович,
Інститут радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова НАН України,
головний науковий співробітник (м. Харків)
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор
Волосюк Валерій Костянтинович,
Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, професор кафедри проектування радіоелектронних систем літальних апаратів (м. Харків)
Кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Шарапов Леонід Іванович,
Радіоастрономічний інститут НАН України, старший науковий співробітник відділу космічної радіофізики (м. Харків)
Провідна установа: Відкрите акціонерне товариство “Акціонерне товариство Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань”, перше відділення, м. Харків.
Захист відбудеться 28.10.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.07 Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”
З текстом дисертації можна ознайомитись у бібліотеці університету.
Автореферат розісланий 26.10.2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лукін В. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Радіотехнічні системи сантиметрового (СМ) і міліметрового (ММ) діапазонів знайшли широке застосування при вирішенні різних задач. До них відносяться виявлення, визначення координат, супровід об’єктів, розташованих на земній поверхні або на малих висотах над нею, а також дистанційне зондування земної поверхні з метою визначення геологічної структури і морфологічних властивостей поверхні, для застосування у сільськогосподарських цілях і в низці інших задач.
Створення таких радіотехнічних систем є досить серйозною і тривалою задачею, яка включає в себе кілька етапів: проектування, створення макетів і проведення випробувань. При цьому неправильний вибір стратегії побудови системи на ранніх етапах проектування може істотно ускладнити розробку на більш пізніх етапах або взагалі унеможливити рішення поставленої задачі. Трудомісткість проектування може бути значно знижена, якщо на його ранніх етапах без створення макетів шляхом моделювання відібрати найбільш оптимальні рішення і провести їхні оцінки. Останні містять у собі визначення параметрів системи, що розроблюється, і їхню відповідність технічному завданню при роботі системи в реальних умовах, тобто над реальною земною поверхнею, з використанням даних про погодні умови. Це вимагає включення в модель даних про умови поширення радіохвиль СМ і ММ діапазонів над реальною земною поверхнею.
Останнім часом значний інтерес викликає проблема побудови мереж радіотехнічних систем для одержання суцільного радіолокаційного поля, що необхідно, наприклад, при створенні систем керування повітряним рухом, охорони державних кордонів, одержанні даних дистанційного зондування великих територій і т. п. При вирішенні таких задач моделювання роботи радіотехнічної мережі, що враховує вплив реального рельєфу земної поверхні, наявності рослинного покриву і погодних умов на поширення радіохвиль цих діапазонів, без розміщення радіотехнічних систем на позиціях, їхньої прив’язки і наступних іспитів також є актуальною і складною проблемою.
Істотною особливістю наземних радіотехнічних систем короткохвильової частини сантиметрового і міліметрового діапазонів є виявлення, супровід і керування розташованими над поверхнею і наземними об’єктами, тобто при малих кутах ковзання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ПОЛЯ ЗАВАД ТА СПОСТЕРЕЖЕННЯ ОБ’ЄКТІВ НАД ЗЕМНОЮ ПОВЕРХНЕЮ У РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМАХ САНТИМЕТРОВИХ ТА МІЛІМЕТРОВИХ ХВИЛЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок