Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Територіальна організація агропродовольчого ринку Полтавської області та основні напрями її удосконалення

Територіальна організація агропродовольчого ринку Полтавської області та основні напрями її удосконалення

Назва:
Територіальна організація агропродовольчого ринку Полтавської області та основні напрями її удосконалення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,87 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Лавриненко Сергій Іванович
УДК 911.3:332.37+332.68
 
Територіальна організація агропродовольчого ринку
Полтавської області та основні напрями її удосконалення
Спеціальність 11.00.02 – економічна та соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальноекономічних наук Міжнародного науково-технічного університету ім. академіка Ю. Бугая.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Дудник Іван Миколайович,
Міжгалузевий інститут управління
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економіки і підприємства.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Степаненко Анатолій Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України,
завідувач відділу регіональних проблем
національної безпеки України.
кандидат географічних наук, доцент
Корчун Валентина Степанівна,
Волинський національний університет імені
Лесі Українки,
завідувач кафедри міжнародних економічних відносин.
Провідна установа: Харківський національний університет
Ім.. В.Н. Каразіна,
Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “18” червня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.07 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: ДСП – 680, м. Київ, просп. Акад. Глушкова, 2, географічний факультет, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “10 травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор географічних наук, професор Іщук С.І..
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розробки та реалізації регіональної агропромислової політики в Україні важливою її складовою та пріоритетним напрямом є підвищення продовольчої безпеки регіонів. Це можливе за умови формування та забезпечення належного функціонування регіональних агропродовольчих ринків. Кожний регіональний агропродовольчий ринок повинен забезпечувати потреби регіону у продовольстві та сприяти формуванню достатніх продовольчих ресурсів в державі. Важливість суспільно-географічних досліджень полягає у тому, що саме вони розкривають регіональну специфіку агропродовольчих ринків. Регіональний аспект відіграє важливу роль у формуванні ринкових структур агропромислового виробництва. Він детермінує розміщення і розвиток галузей сільського господарства та харчової промисловості, спеціалізацію та територіальні зрушення в структурі агропромислового виробництва, формування регіональних та локальних інтегральних утворень агробізнесової діяльності.
Проблемам розвитку інтеграційних процесів в АПК, формування агропродовольчих ринків присвячено значну кількість наукових праць, зокрема економіко-географів Г.В. Балабанова, В.П. Нагірної, Я.Б. Олійника, М.Д. Пістуна, М.М. Паламарчука, І.Й. Кавецького, Н.І. Мезенцевої, С.П. Запотоцького та економістів П.П. Борщевського, Б.М. Данилишина, П.Т. Саблука, В.Ф. Семенова, М.Й. Хорунжого, Б.Б. Гладича та інших вчених.
Як свідчить аналіз останніх публікацій з даної проблематики, основними аспектами вивчення агропродовольчих ринків є дослідження механізмів товарно-грошових відносин з приводу купівлі-продажу сільськогосподарської сировини та продовольства, що здійснюються економістами-аграріями. Водночас більшість економіко-географічних досліджень агропродовольчих ринків спрямовані на аналіз регіональних агропромислових комплексів, без врахування специфіки ринкових відносин, особливостей територіальної диференціації попиту та пропозиції, ринкової інфраструктури. Це і зумовило вибір теми дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою науково-дослідних робіт, що здійснюються у Полтавському інституті бізнесу МНТУ і виконувалося у рамках науково-дослідної теми „Науково-методичні основи дослідження агропромислового комплексу Полтавської області” (№ державної реєстрації 0107U001052).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Територіальна організація агропродовольчого ринку Полтавської області та основні напрями її удосконалення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок