Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формалізоване проектування ПРИРодно-мовних діалогових комп'ютерних систем

Формалізоване проектування ПРИРодно-мовних діалогових комп'ютерних систем

Назва:
Формалізоване проектування ПРИРодно-мовних діалогових комп'ютерних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,32 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОМІСАРЕНКО ДМИТРО ЮРІЙОВИЧ
УДК 658.512.011.56:519.87
Формалізоване проектування ПРИРодно-мовних діалогових комп'ютерних систем
Спеціальність 01.05.02 - "Математичне моделювання
та обчислювальні методи"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Квєтний Роман Наумович, Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент Юхимчук Сергій Васильович, Вінницький державний технічний університет, завідуючий кафедрою інтелектуальних систем,
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Фінін Георгій Семенович, Міжнародний Соломонів Університет, м. Київ, перший проректор
Провідна установа:
Національний університет "Львівська політехніка", кафедра систем автоматизованого проектування, Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться 25 травня 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому державному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий 24 квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Останні досягнення в галузі розпізнавання мови актуалізували дослідження, пов'язані з теорією побудови природно-мовних інтерфейсів спілкування людини з комп'ютерними системами.
Створення природно-мовних інтерфейсів пов'язане з двома основними проблемами. Перша – розпізнавання мови, тобто перетворення звукової інформації у текст. Друга – проблема розуміння природно-мовних запитів або команд. Остання проблема є найменш дослідженою і найбільш актуальною.
Цій проблемі приділяють велику увагу як виробники програмного та апаратного забезпечення комп'ютерних та інформаційних систем, так і провідні наукові заклади. Проте не всі аспекти цієї проблематики досліджено та впроваджено. Перш за все, інтерпретація природно-мовних команд не пов'язана з описом множини команд, що є необхідним для системи розпізнавання мови. В зв'язку з цим створення систем інтерпретації природно-мовних команд викликає певні труднощі, пов'язані з синхронізацією систем задання та інтерпретації множини природно-мовних фраз, що сприймаються системою.
Задача діалогової взаємодії людини з комп'ютером також повністю не розв'язана. Саме цей факт зумовив вибір теми дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Вибраний напрямок досліджень відповідає напрямку досліджень за науковою держбюджетною роботою "Розробка алгоритмічних засад і програмних засобів моделювання інформаційних систем" (№ держреєстрації 0197U012883), яка виконувалась згідно координаційного плану науково-дослідних робіт, затвердженого наказом Міністерства освіти України, у Вінницькому державному технічному університеті протягом 1997-1999 та науковою держбюджетною роботою "Розробка математичних моделей та алгоритмізація сучасних задач моделювання вимірювальних інформаційних систем (№ держреєстрації 0100U002939), яка виконується згідно тематичного плану науково-дослідних робіт ВДТУ, затвердженого Міністерством освіти і науки України.
Об'єктом дослідження є процес природно-мовної діалогової взаємодії між користувачем та комп'ютерною системою. Предмет дослідження – методи моделювання природно-мовного інерфейсу. Методи дослідження – методи теорії формальних граматик і побудови компіляторів для реалізації мережевого підходу до інтерпретації природно-мовних команд, теорії скінченних автоматів для інтерпретації фраз регулярної контекстно-вільної граматики.
Мета досліджень полягає в створенні методології проектування діалогових комп'ютерних систем з природно-мовним інтерфейсом, що включає методи, моделі та формально-логічний апарат для розробки таких систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Формалізоване проектування ПРИРодно-мовних діалогових комп'ютерних систем

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок