Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління процесами подолання платіжної кризи в економіці України

Управління процесами подолання платіжної кризи в економіці України

Назва:
Управління процесами подолання платіжної кризи в економіці України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,16 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Одеський державний економічний університет
Гончарук Анатолій Григорович
УДК 338.24
Управління процесами подолання
платіжної кризи в економіці України
Спеціальність 08.02.03. – Організація управління,
планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техники України,
Продіус Іван Прокопович,
Одеський національний політехнічний університет,
завідувач кафедри менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
заслужений працівник освіти України,
Кузьмін Олег Євгенійович,
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач
кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва, м.Львів;
доктор економічних наук, професор
Зайцев Олександр Павлович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
НАН України, провідний науковий співробітник, м. Одеса.
Провідна установа: Тернопільська академія народного господарства Міністерства освіти і на- уки України, кафедра менеджменту, м. Тернопіль.
Захист відбудеться 14 грудня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.055.01 в Одеському державному економічному університеті за адресою: 65026, м.Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м.Одеса, вул. Преображенська, 8.
Автореферат розіслано 13 листопаду 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент Ковальов А.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Перехід економіки України до ринку виявив низку гострих проблем, до яких належить і проблема неплатежів, яка пов'язана зі зростанням дебіторської та кредиторської заборгованості підприємств та організацій.
Україна була втягнута в цю проблему у самому важкому її кризовому проявленні у 1992–1993 роках. Саме у той період відбувалися процеси децентралізації економіки та лібералізації вітчизняного ринку. Протягом останніх 7–8 років ця проблема загострювалася. Усі заходи, які здійснювалися державою з метою зупинення процесу руйнування платіжно-розрахункової системи, зводилися до боротьби з наслідками проблеми неплатежів, а тому й не змогли істотно вплинути на поліпшення положення справ у цій сфері. Тому існує потреба в управлінні процесами подолання платіжної кризи в економіці України.
Платіжна криза стала однією з основних перешкод на шляху подолання економічної кризи в Україні. Паралізувавши роботу значної частини вітчизняних підприємств, вона розповсюджується та охоплює усе більшу чисельність секторів і галузей економіки країни, несе із собою збитки, втрату ліквідності, заморожування інвестиційної діяльності суб'єктів господарювання.
Крім того, платіжна криза несе в собі не тільки економічні, але й соціальні проблеми. Зростання заборгованості по заробітній платі, до бюджету та позабюджетних держфондів підриває довіру населення до реформ, які здійснюються Урядом, загострює соціальну напругу у суспільстві.
Проблема неплатежів та платіжної кризи є предметом досліджень учених як нашої країни, так і зарубіжних вже більш десятиріччя. Значний внесок у вивчення, розвиток досліджень, пов’язаних з вирішенням проблеми неплатежів та подолання платіжної кризи, зробили такі вітчизняні й зарубіжні вчені: Б. Айкес, Л. Абалкін, Г. Альфандарі, О. Бутенко, Д. Бегг, А. Власюк, Гао Шумеї, Г. Гриценко, Р. Добринські, М. Єрмошенко, Я. Жаліло, О. Зайцев, О. Ілларіонов, Г. Кальво, Е. Клифтон, В. Найдьонов, Г. Назарова, М. Павловський, Б. Панасюк, Ю. Пахомов, Е. Перотті, Р. Портес, І. Продіус, Р. Райтерман, Я. Ростовські, Фан Женг, М. Хан, М. Шаффер, М. Швайка, М. Шмельов, Ю. Яценко. Цими та іншими вченими-економістами проводилися дослідження багатьох аспектів проблеми подолання платіжної кризи та пропонувалися шляхи її вирішення в економіках різних країн.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Управління процесами подолання платіжної кризи в економіці України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок