Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ І КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПТАХІВНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ РЕГІОНУ

НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ І КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПТАХІВНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ РЕГІОНУ

Назва:
НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ І КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПТАХІВНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Аверчева Наталія Олександрівна
УДК: 330.131.5: 636. 5/6: (477. 72)
НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ
ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ І КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ
ПТАХІВНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ РЕГІОНУ
08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(економіка сільського господарства і АПК)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Мармуль Лариса Олександрівна,
Херсонський державний аграрний
університет, проректор з міжнародних
зв’язків, завідувач кафедри обліку і аудиту.
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор,
академік УААН
Месель-Веселяк Віктор Якович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”, завідувач відділенням організації виробництва та земельних відносин, заступник директора по науковій роботі;
доктор економічних наук, професор
Топіха Валерій Іванович,
Миколаївський державний аграрний університет,
завідувач кафедри світового сільського господарства і зовнішньоекономічної діяльності.
Захист відбудеться "19" жовтня 2007 р. о 9.00 годині на засіданні вченої ради Д 38.806.01 Миколаївського державного аграрного університету за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференц -зала.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий "18" вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ф. Клочан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Зміна економічних відносин і умов виробництва ринкової системи господарювання для підприємств промислового птахівництва, як і інших галузей тваринництва, супроводжувалися скороченням поголів'я птиці, зростанням витрат, зменшенням обсягів виробництва і зниженням економічної ефективності галузі. Проте впродовж останніх п’яти років в результаті реалізації заходів щодо стабілізації та нарощування обсягів виробництва галузь динамічно розвивається. В першу чергу відроджуються великі спеціалізовані підприємства, які спроможні ефективно використати інвестиційні, державні та кредитні ресурси. Суспільний сектор за останні п’ять років збільшив обсяги виробництва яєць в 2,2 рази (з 3,0 млрд. шт. до 6,5 млрд. шт.). Виробництво м'яса птиці за цей період зросло в 2,5 рази, щорічний приріст становив 30%. Це свідчить про значні резерви розвитку птахівництва в країні.
Разом з тим позитивна тенденція на республіканському рівні не відповідає функціонуванню галузі в окремих регіонах, зокрема, в Херсонській області, де більшість підприємств знаходиться в кризовому стані. Це проявляється насамперед у збитковості виробництва, недостатніх обсягах і низькій конкурентоспроможності продукції. Необхідність визначення шляхів виходу птахівництва регіону з кризового стану на основі використання внутрішніх резервів і можливостей регіону, напрямів підвищення економічної ефективності і конкурентоспроможності птахівничих підприємств, забезпечення ефективного організаційно-економічного механізму інноваційного розвитку підприємств галузі обумовили актуальність і вибір теми дисертації.
Значний внесок у розробку питань удосконалення організації і інтенсифікації виробництва, раціонального використання ресурсного потенціалу, підвищення ефективності птахівництва зробили вчені В.П. Бородай, А.І. Вербовіков, І.І. Івко, К.І. Карюкіна, В.П. Коваленко, В.А. Лук'янов, В.Д. Лук'янова, Б.А.Мельник, В.Я. Месель-Веселяк, Л.В. Порубанська, Ю.О. Рябоконь, П.М. Слюсар, В.І. Топіха, В.І. Фісінін, М.Ф. Шкляр, Ф.О. Ярошенко. Сучасний етап розвитку виробничих відносин у птахівництві вимагає розробки дійових механізмів і підходів, які б дали змогу підвищити ефективність виробництва, створити сприятливі інвестиційні умови, забезпечити конкурентоспроможність продукції на споживчому ринку. Важливим при цьому є комплексне дослідження вказаних проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ І КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПТАХІВНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок