Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВЛЕННЄВА АГРЕСІЯ ТА ЗАСОБИ ЇЇ ВИРАЖЕННЯ В МАСМЕДІЙНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ДИСКУРСІ УКРАЇНИ (НА МАТЕРІАЛІ РОСІЙСЬКОМОВНОЇ ГАЗЕТНОЇ КОМУНІКАЦІЇ)

МОВЛЕННЄВА АГРЕСІЯ ТА ЗАСОБИ ЇЇ ВИРАЖЕННЯ В МАСМЕДІЙНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ДИСКУРСІ УКРАЇНИ (НА МАТЕРІАЛІ РОСІЙСЬКОМОВНОЇ ГАЗЕТНОЇ КОМУНІКАЦІЇ)

Назва:
МОВЛЕННЄВА АГРЕСІЯ ТА ЗАСОБИ ЇЇ ВИРАЖЕННЯ В МАСМЕДІЙНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ДИСКУРСІ УКРАЇНИ (НА МАТЕРІАЛІ РОСІЙСЬКОМОВНОЇ ГАЗЕТНОЇ КОМУНІКАЦІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,29 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут філології
Завражина Ганна Вікторівна
УДК 811.161.1’42: 070 (477)
МОВЛЕННЄВА АГРЕСІЯ ТА ЗАСОБИ ЇЇ ВИРАЖЕННЯ
В МАСМЕДІЙНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ДИСКУРСІ УКРАЇНИ
(НА МАТЕРІАЛІ РОСІЙСЬКОМОВНОЇ ГАЗЕТНОЇ КОМУНІКАЦІЇ)
Спеціальність: 10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі російської мови Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор Кудрявцева Людмила Олексіївна,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри російської мови
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Денисова Світлана Павлівна,
Київський національний лінгвістичний університет, професор,
завідувач кафедри теорії та практики перекладу
кандидат філологічних наук, доцент
Григораш Антоніна Михайлівна,
Інститут іноземної філології
Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова,
доцент кафедри російської мови
Захист відбудеться 21 березня 2008 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.19 в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, бульвар Шевченка, 14, к. 63).
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10).
Автореферат розіслано 12 лютого 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради доц. Л. П. Гнатюк


Загальна характеристика дисертації
Дослідження засобів реалізації деструктивних комунікативних намірів є одним з центральних завдань сучасної лінгвістики. Прояви мовленнєвої агресії у різних сферах комунікації розглядаються у працях К. Ф. Сєдова, Т. О. Воронцової, О. П. Сковородникова, В. І. Шаховського, у спеціальних збірниках наукових праць “Агрессия в языке и речи” (2004), “Речевая агрессия в современной культуре” (2005) та ін. Ядро агресивних мовленнєвих проявів – інвективу – аналізують у своїх працях В. І. Жельвіс, М. Д. Голєв, Б. Я. Шаріфуллін, С. В. Дороніна, Т. В. Чернишова, С. В. Сипченко та ін. Проте переважна більшість досліджень функціонування мовленнєвої агресії (зокрема інвективи) в масово-інформаційному та політичному дискурсі здійснені на матеріалі текстів російських ЗМІ. Що ж до масмедійного простору України, то зазначене явище на сьогодні ще не ставало предметом спеціального вивчення. У цьому насамперед і полягає актуальність дисертаційного дослідження, як також і в тому, що вивчення масмедійного політичного дискурсу, зокрема комунікативних стратегій і тактик, які в ньому реалізуються, перебуває нині в центрі уваги сучасної лінгвістики, а саме таких наукових напрямків, як прагмалінгвістика, медіалінгвістика, політична лінгвістика, психо- та соціолінгвістика. У межах відносно нової наукової дисципліни юрислінгвістики, пріоритетним предметом аналізу якої виступають вербальні засоби заподіяння образи та їх юридична кваліфікація, особливої актуальності набуває завдання визначення понять “мовленнєва агресія”, “інвектива”, виявлення й аналізу інвективних мовних засобів, що використовуються в масовій комунікації.
Теоретико-лінгвістичним підґрунтям дослідження стали праці вчених, які розробляють поняття “дискурс” та “політичний дискурс” (Т. А. ван Дейк, Н. Феркло, Н. Д. Арутюнова, О. Й. Шейгал, М. Л. Макаров, В. І. Шаховський, В. М. Базилєв, В. І. Карасик, А. П. Чудінов, К. С. Серажим, Л. Ю. Бессонова, І. Ф. Ухванова-Шмигова), “мова засобів масової інформації” (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: МОВЛЕННЄВА АГРЕСІЯ ТА ЗАСОБИ ЇЇ ВИРАЖЕННЯ В МАСМЕДІЙНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ДИСКУРСІ УКРАЇНИ (НА МАТЕРІАЛІ РОСІЙСЬКОМОВНОЇ ГАЗЕТНОЇ КОМУНІКАЦІЇ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок