Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: РОЗВИТОК БІБЛІОТЕЧНОЇ ТЕРМІНОЛОГІЇ В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XX СТОЛІТТЯ

РОЗВИТОК БІБЛІОТЕЧНОЇ ТЕРМІНОЛОГІЇ В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XX СТОЛІТТЯ / сторінка 4

Назва:
РОЗВИТОК БІБЛІОТЕЧНОЇ ТЕРМІНОЛОГІЇ В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XX СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,64 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Викладені положення та висновки належать дисертантові особисто і висвітлені в працях (1–11).
Апробація результатів дисертаційної роботи. Результати дослідження оприлюднені на чотирьох міжнародних конференціях: “Бібліотечно-інформаційний сервіс” (Київ, 9–11 жовтня 2001 р.), “Професійний імідж бібліотекаря інформаційного суспільства” (Київ, 8–10 жовтня 2002 р.), “Бібліотеки та інформаційні центри в системі наукового супроводу суспільних реформ” (Київ, 12–14 жовтня 2004 р.), “Інтелектуальні інформаційні технології у бібліотечній справі” (Київ, 11–12 жовтня 2005 р.). За темою дисертації опубліковано матеріали в працях 8-ї Міжнародної наукової конференції “Проблеми української термінології СловоСвіт–2004” (Львів, 2004) та міжнародної науково-практичної конференції “Документознавство. Бібліотекознавство. Інформаційна діяльність: Проблеми науки, освіти, практики” (К., 2004).
Публікації: Основні положення дисертаційного дослідження викладено в одинадцяти статтях, вміщених у наукових фахових виданнях України, збірниках наукових праць, матеріалах конференцій.
Структура дисертації. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків і додатку. Основна частина становить 178 сторінок. Список використаної літератури та архівних джерел містить 380 найменувань.
Основний зміст роботи
У вступі обґрунтовано актуальність обраної теми, визначається ступінь її дослідженості, з’ясовано мету, основні завдання, розкрито наукову новизну, теоретичне та практичне значення роботи.
Перший розділ дисертації “Історико-методологічні аспекти розвитку бібліотечної термінології” подає історію формування української термінології бібліотечної справи. На тлі історичних подій висвітлюється діяльність наукових товариств, установ, внесок окремих дослідників у розвиток бібліотечного термінознавства та обґрунтування наукових засад українського термінотворення. Зазначено, що до проблем формування термінології бібліотечної галузі зверталося багато вчених, бібліотекознавців, наукові розробки яких варто розмежувати за трьома основними напрямами – дискусійним, лексикографічним та стандартизаційним. Найпопулярнішим був упродовж століття і залишається нині дискусійний підхід, який базується на дослідженні окремих термінів або тематичних груп термінів.
У кожен історичний період свого розвитку українська бібліотечна термінологія зазнавала певних змін, які були зумовлені, передусім, еволюцією наукового знання про бібліотеки. Дореволюційними фахівцями були закладені основи уявлень про бібліотечну науку та її термінологію. Так, наприклад, короткий план курсу бібліології–бібліографії П. Ярковського дозволяє судити про об’єм, зміст, структуру, і, певною мірою, про перші поняття та терміни використані в ньому. Критико-бібліографічні праці М. Комарова та І. Левицького заклали передумови для виникнення термінології бібліографії.
Перші спроби описати та систематизувати вітчизняну термінологію бібліотечної галузі були здійснені у 20-х роках XX ст. Окремі групи термінів та їх термінологічні визначення були досліджені та введені в обіг такими відомими українськими бібліотекознавцями, як Х. Алчевська, Д. Балика, К. Рубинський, С. Сірополко, Н. Фрідьєва. Проблеми, пов’язані з чіткістю та точністю бібліографічних термінів, знайшли відображення в працях Л. Биковського, В. Іванушкіна, В. Козловського, Ю. Меженка, М. Сагарди, М. Ясинського.
Цінним матеріалом для дисертаційного дослідження були праці та термінологічні видання російських бібліотекознавців: К. Сімона Л. Хавкіної, Є. Шамуріна. Проблеми стандартизації бібліотечної термінології докладно висвітлювалися в наукових статтях Т. Бахтуріної, О. Коршунова, І. Моргенштерн, Н. Нікіфоровської, І. Решетинського, А. Стахевича, Е. Сукіасяна. Міжнародні аспекти термінологічної діяльності було розкрито у працях російських фахівців: І.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВИТОК БІБЛІОТЕЧНОЇ ТЕРМІНОЛОГІЇ В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XX СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок