Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім . В.М. КОРЕЦЬКОГО
Індекс УДК 342.9.07-351.
ДЕМЧЕНКО СЕРГІЙ ФЕДОРОВИЧ
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ
МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.07 Теорія управління; адміністративне
право і процес; фінансове право;
банківське право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі правових проблем аграрного, земельного та екологічного права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Науковий керівник | доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАН України
СЕМЧИК Віталій Іванович, головний науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАН України
ОПРИШКО Віталій Федорович, директор Ін-ституту законодавства Верховної Ради України
доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук
ВАСИЛЬЄВ Анатолій Семенович, декан економіко-юридичного факультету Одеського державного університету ім. І. Мечникова
Провідна організація | Київський університет ім. Тараса Шевченка, юридичний факультет, кафедра конституційного та адміністративного права
Захист відбудеться «26» лютого 1999 р. о 17 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.236.03. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (252001, м. Київ-1, вул. Трьох-святительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту.
Автореферат розіслано «25» січня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради УСЕНКО І.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах демократизації суспіль-ства, прийняття нових актів законодавства, переходу до ринкових відносин, побудови оптимальної моделі національної економіки особливого значення набуває забезпечення раціонального використання матеріальних ресурсів України. Конституційне закріплення важливого положення про те, що земля, надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу, вимагає створення економіко-пра-вових основ для раціонального використання матеріальних ресурсів.
Щорічно в господарський оборот залучається близько 1,5 млрд. т. природних ресурсів. Відсталість технологічних процесів призводить до утворення величезної кількості відходів виробництва. Найбільше їх утворюється при збагаченні рудної і нерудної сировини (305 млн. куб. м.), видобутку та збагаченні вугілля (105 млн. куб. м.). Однак відходи виробництва ще майже не використовуються. Рівень утилізації промислових відходів складає всього 30 %. Вторинна сировина, що утворюється в процесі виробництва кольорових металів, не обліковується і не контролюється, відсутні баланси їх заготівлі та споживання.
У сучасній Україні, як ніколи раніше, спостерігається спад вироб-ництва, що наближається до кризової межі. На цьому фоні посилюється залежність країни від імпорту паливно-енергетичних ресурсів. Поряд з цим у державі існують величезні резерви підвищення ефективності використання матеріальних ресурсів. Все це потребує не лише економічного, але й науково-правового осмислення з метою вдосконалення юридичного механізму, за допомогою якого можна досягти ефективного використання всіх резервів виробництва. За підрахунками фахівців це може забезпечити пряму економію матеріальних витрат на десятки мільярдів гривень, а також суттєво зменшити капітальні вкладення, оскільки реалізація ресурсозберігаючих заходів вимагає капітальних вкладень у 3-5 разів менше, ніж створення потужностей для додаткового виробництва матеріальних ре-сурсів у тих же обсягах.
Ефективна організація роботи в галузі підвищення результативності ресурсозбереження є одним з найважливіших напрямків виведення країни з економічної кризи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок