Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ТВЕРДОСПЛАВНОГО ІНСТРУМЕНТУ МЕТОДОМ ІОННОГО АЗОТУВАННЯ

ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ТВЕРДОСПЛАВНОГО ІНСТРУМЕНТУ МЕТОДОМ ІОННОГО АЗОТУВАННЯ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ТВЕРДОСПЛАВНОГО ІНСТРУМЕНТУ МЕТОДОМ ІОННОГО АЗОТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,12 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Технологічний університет Поділля
Снозик Олександр Володимирович
УДК 620.178
ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ТВЕРДОСПЛАВНОГО
ІНСТРУМЕНТУ МЕТОДОМ ІОННОГО АЗОТУВАННЯ
Спеціальність 05.02.04 - Тертя та зношування в машинах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Хмельницький-1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Технологічному університеті Поділля (м. Хмельницький) Міністерства освіти України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Каплун Віталій Григорович,
Технологічний університет Поділля,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Кіндрачук Мирослав Васильович, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», професор кафедри технології металів;
кандидат технічних наук, доцент Леськів Володимир Дмитрович, Дрогобицький державний педагогічний університет, завідувач кафедри загальноінженерних дисциплін.
Провідна установа:
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.Н. Бакуля НАН України, відділ обробки матеріалів різанням і пластичною деформацією (м. Київ).
Захист відбудеться «21» квітня 1999 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д70.052.02 Технологічного університету Поділля за адресою: 280016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, 3-й учбовий корпус.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Технологічного університету Поділля (вул. Кам’янецька, 110/1).
Автореферат розісланий «20» березня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кіницький Я.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Обробка металів різанням займає провідну роль в машинобудуванні і продовжує залишатись головним методом остаточного отримання розмірів деталей. При використанні складних верстатних комплексів з управлінням від ЕОМ, в умовах гнучких виробничих систем зростають вимоги до якості, надійності, довговічності різальних інструментів, при цьому умови роботи інструменту стають щораз жорсткішими. Проходить підвищення витрат інструменту на одиницю випущеної продукції і затрати на інструмент можуть сягати 3-5% всієї собівартості виготовлення виробу.
На сьогодні при обробці сучасних конструкційних матеріалів головну роль у виробництві займає інструмент із спечених твердих сплавів вольфрамомісткої групи (ВК, ТК, ТТК). Його довговічність може бути підвищена рядом технологій нанесення зносостійких покриттів, поверхневого та об’ємного зміцнення. Найширшого застосування набули технології фізичного і хімічного осадження зносостійких покриттів на основі карбідів та нітридів перехідних металів. Однак практика показує, що ефективність їх використання значно залежить від умов роботи інструменту. В складних умовах експлуатації, при чорновій обробці, переривчастому різанні, ударних навантаженнях ефект від їх використання різко падає аж до негативного. Тому, незважаючи на широку гаму розроблених методів нанесення зносостійких покриттів, проблема створення надійного, стійкого в складних умовах експлуатації покриття є досі актуальною і її вирішення є одним із головних резервів підвищення ефективності виробництва і підвищення конкурентоздатності виготовленої продукції.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Робота проводилась у відповідності з Державною науково-технічною програмою №05.44.11 «Застосування в промисловому виробництві іонно-плазмової технології» за темою 1Б-93/ДКНТ «Перспективна технологія і устаткування для зміцнення деталей машин і інструменту в безводневому середовищі іонно-плазмовим методом» та держбюджетною темою 2Б-95 «Наукові основи підвищення довговічності твердосплавного інструменту із застосуванням ресурсозберігаючої, екологічно чистої технології дифузійного зміцнення поверхні».
Мета роботи. Метою даної роботи є підвищення зносостійкості і довговічності твердосплавного різального інструменту в складних умовах експлуатації із застосуванням технології іонного азотування в безводневому середовищі.
Для досягнення цієї мети було поставлено такі завдання:
- шляхом аналізу існуючих технологій підвищення зносостійкості встановити можливі шляхи і механізми поліпшення експлуатаційних властивостей твердосплавного інструменту і на їх основі запропонувати метод ефективного підвищення його зносостійкості;
- дослідити глибину, фазовий склад та інші фізико-механічні властивості азотованого шару твердих сплавів;
- визначити зміни в напруженому стані поверхневого шару твердих сплавів після обробки запропонованою технологією;
- встановити механізм підвищення зносостійкості твердосплавного різального інструменту після його зміцнення методом іонного азотування в безводневому середовищі;
- експериментально дослідити вплив технології безводневого іонного азотування на характеристики процесу тертя та інтенсивність зношування азотованого твердосплавного інструменту;
- оптимізувати параметри технології поверхневого зміцнення за критерієм довговічності різального інструменту;
- провести промислові випробування і економічно обгрунтувати ефективність застосування методу іонного азотування в безводневому середовищі для підвищення зносостійкості і довговічності твердосплавного різального інструменту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ТВЕРДОСПЛАВНОГО ІНСТРУМЕНТУ МЕТОДОМ ІОННОГО АЗОТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок