Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОЇ СПАДКОЄМНОСТІ У РОЗВИТКУ ОСОБИ: ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ

РОЛЬ СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОЇ СПАДКОЄМНОСТІ У РОЗВИТКУ ОСОБИ: ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ

Назва:
РОЛЬ СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОЇ СПАДКОЄМНОСТІ У РОЗВИТКУ ОСОБИ: ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,06 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
ХАЛЕЦЬКИЙ ОЛЕКСІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК (091) (477) “164”
РОЛЬ СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОЇ СПАДКОЄМНОСТІ У РОЗВИТКУ ОСОБИ: ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії філософії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, завідувач
кафедри історії філософії Львівського національного
університету імені Івана Франка
Пашук Андрій Іванович
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор, ректор
Дрогобицького державного педагогічного
університету імені Івана Франка
Скотний Валерій Григорович
кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії
Львівського національного медичного університету
імені Данила Галицького
Петрушенко Оксана Петрівна
Провідна установа: Київський національний університет імені
Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “9” березня 2006 р. о10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.02 при Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79000. м.Львів, вул..Університетська, 1. Університет, філософський факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського Національного університету імені Івана Франка за адресою:
79005, м.Львів, вул.Драгоманова, 5
Автореферат розісланий “7” лютого 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради О.Б.Сінькевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження полягає у тому, що у здійсненні головної мети відродження і оновлення України – досягнення високого рівня розвитку цивілізації і особи, оволодіння культурною історико-філософською спадщиною - набуває все більшого значення. Розпредмечуючи таким чином час, видобуваючи із культурних цінностей минулих епох сконцентровану в них творчу енергію суспільної думки і праці, люди мають можливість перетворити її на своє сьогоднішнє надбання і, більше того, зробити активною силою для все нових ривків у майбутнє. На сучасному етапі розвитку світової цивілізації як соборної єдності національних культур увсебічнення і гармонізація соціально-особистісного розвитку полягає у залученні до множинно-єдиного духовно-історичного успадкування людства, квінтесенцією якого виступає історико-філософська спадщина. Зростає також значення духовної компоненти розвитку України як здійснення певного соціально-культурного проекту. Відбувається залучення майже кожного українця до дієпоступального історично-духовного розвитку і, відповідно, входження історично-духовної тяглості розвою до соціально-особистісного розвитку.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дане дисертаційне дослідження пов’язане з науково-дослідними програмами кафедри філософії Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З.Гжицького і відповідає державній програмі розвитку соціально-гуманітарної освіти.
Мета і основні завдання дослідження. Цілями даного дослідження є: розкриття ролі соціально-культурної спадкоємності у розвитку сутнісних сил людини; визначення культурно-історичного процесу як способу розвитку діяльнісних сил людини; розкриття ролі успадкування у формуванні історичних типів особи; дослідження ролі історико-філософського успадкування у соціально-особистісних процесах сучасності.
Завданнями даного дослідження є: осмислення нових суспільно-особистісних процесів сучасності з погляду ролі в них розширення культурно-історичного та історико-філософського успадкування; троїсте визначення діяльнісних сутнісних сил людини як, по-перше, її діяльнісних здібностей (почуттів, розуму, волі), по-друге, процесів опредмечування і розпредмечування, по-третє, у найбільш повному формуванні, – всього культурно-історичного процесу; розкриття культурно-історичного процесу (його формацій і цивілізацій) як створення певного “людського проекту” (Ортега), тобто розвитку тих або інших діяльнісних здібностей людини; визначення трьох великих духовних традицій людства: далекосхідної, південно-азіатської (індійської) і євразійської, які утворюють всю величезну духовну спадщину людства та її світову множинно-єдину історико-філософську тяглість; розкриття нової ролі соціально-культурного та історико-філософського успадкування у розвитку особи при переході до глобального інформаційного суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: РОЛЬ СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОЇ СПАДКОЄМНОСТІ У РОЗВИТКУ ОСОБИ: ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок