Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ДІАГНОСТУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 5 – 9 КЛАСІВ на уроках трудового навчання

МЕТОДИКА ДІАГНОСТУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 5 – 9 КЛАСІВ на уроках трудового навчання

Назва:
МЕТОДИКА ДІАГНОСТУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 5 – 9 КЛАСІВ на уроках трудового навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,68 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
БЕРБЕЦ віталій Васильович
УДК 373.26 + 371.26
МЕТОДИКА ДІАГНОСТУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 5 – 9 КЛАСІВ на уроках трудового навчання
13.00.02 – Теорія і методика трудового навчання
а в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Коберник Олександр Миколайович,
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини, декан технолого-педагогічного факультету.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Гуревич Роман Семенович,
Інститут перспективних технологій, економіки і фундаментальних наук Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, директор;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Левченко Григорій Євменович,
Академія педагогічних наук України,
учений секретар апарату Президії.
Провідна установа: Харківська інженерно-педагогічна академія, кафедра педагогіки і методики професійного навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 12 квітня 2005 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано „ 9 ” березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П.Гнеденко
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Проголошення гуманістичної шкільної освіти в Україні нагально потребує перегляду змісту і форми навчально-виховного процесу та особливо однієї з найважливіших його ланок – чинної системи оцінювання навчальних досягнень.
Актуальність дослідження даної проблеми зумовлена тим, що перехід загальноосвітньої школи на дванадцятибальну систему контролю навчальних досягнень, запроваджену Міністерством освіти і науки України в 2000 році, має певні недоліки в характеристиці критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів на уроках трудового навчання. Крім того, впровадження проектно-технологічної системи в практичну діяльність вчителів трудового навчання значно активізувало й проблему обґрунтування принципів, методів, індикаторів контролю та оцінювання як найважливіших складових діагностування навчальних досягнень учнів у процесі розробки та виконання ними творчих проектів з різних конструкційних матеріалів. Критерії оцінювання, які пропонуються чинною програмою з трудового навчання, не повністю розкривають усі сторони проектно-технологічної діяльності учнів, які підлягають контролю з боку учителя трудового навчання.
Аналіз літературних джерел показав, що над розв’язанням теоретичних проблем контролю навчальної діяльності як одного із компонентів навчально-виховного процесу працювали Ш.А.Амонашвілі, Н.М.Буринська, Н.Д.Наумов, Л.О.Одерій, М.М.Ржецький, В.Л.Рисс та інші.
Проблема вивчення ролі контролю та самоконтролю у різних видах життєдіяльності учнів знайшла своє відображення у працях А.А.Асєєва, В.І.Бондаря, П.Я.Гальперіна, О.М.Леонтьєва, С.Л.Рубінштейна, Л.І.Рувінського, Н.Ф.Тализіної та інші.
Окремі аспекти контролю знань, умінь і навичок учнів на уроках трудового навчання розглядали Г.Є.Левченко, В.М.Мадзігон, Г.Е.Мінін, Е.Д.Мейрбеков, В.К.Сидоренко, Г.В.Терещук, Д.О.Тхоржевський та інші.
Незважаючи на проведені дослідження вчених з питань перевірки і оцінки знань, контроль навчальних досягнень школярів на уроках трудового навчання, в тому числі в процесі проектно-технологічної діяльності, не був предметом цільового наукового дослідження. Деякі аспекти цієї проблеми в дидактичній та методичній літературі залишаються не розкритими.
Удосконалення засобів і методів контролю і оцінювання результатів навчальних досягнень – одна з найнеобхідніших умов підвищення якості уроків, адже в системі трудового навчання і структури уроку (45 і 90 хвилин) потрібно оперативно і об’єктивно встановити рівень знань, сформованість практичних умінь і навичок, домогтися раціонального поєднання різних методів контролю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МЕТОДИКА ДІАГНОСТУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 5 – 9 КЛАСІВ на уроках трудового навчання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок