Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЯГОВИХ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ МЕТРОВАГОНІВ З АСИНХРОННИМИ ДВИГУНАМИ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЯГОВИХ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ МЕТРОВАГОНІВ З АСИНХРОННИМИ ДВИГУНАМИ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЯГОВИХ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ МЕТРОВАГОНІВ З АСИНХРОННИМИ ДВИГУНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,62 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Нікулін Віктор Сергійович
УДК 629.432:621.337
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЯГОВИХ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ
МЕТРОВАГОНІВ З АСИНХРОННИМИ ДВИГУНАМИ
Спеціальність 05.22.09 – електротранспорт
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Системи електричної тяги” в Українській державній академії залізничного транспорту Міністерства транспорту і зв’язку України м. Харків
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент,
Хворост Микола Васильович,
Харківська національна академія міського господарства,
м. Харків, професор кафедри електричного транспорту
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Сінчук Олег Миколайович,
Кременчуцький державний політехнічний університет
ім. М.Остроградського, м. Кременчук, завідувач кафедри електропостачання та енергоменеджменту
кандидат технічних наук, доцент,
Кривошеєв Сергій Юрійович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, м. Харків, доцент кафедри промислової та біомедичної електроніки
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет
залізничного транспорту ім. академіка В.Лазаряна,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 10 жовтня 2007 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.15 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 01 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Любарський Б.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В теперішній час згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 7 березня 2006 р. №257 “Про затвердження Державної програми будівництва та розвитку мережі метрополітенів на 2006 – 2010 рр.” розгорнуто роботи з проектування та виробництва вагонів для метрополітенів Україні. Це пов’язано з високим відсотком зносу рухомого складу метрополітенів та економічною недоцільністю закупівлі їх за кордоном. За програмою передбачається оновлення рухомого складу шляхом освоєння серійного виробництва метровагонів з асинхронною тяговою передачею з підвищеними енергетичними, масогабаритними і техніко-економічними показниками, що дозволить значно підвищити енергоефективність і надійність метровагонів завдяки більш гнучкому управлінню тяговими двигунами в пуско-гальмівних режимах і різкому скороченню кількості контактних елементів у силовій схемі електропередачі. Техніко-економічні показники тягових асинхронних електропередач метровагонів багато в чому залежать від технічної досконалості їх основних вузлів: блока електромагнітної сумісності (БЕМС) та перетворювально-регулюючого блока (ПРБ), роль яких з боку коефіцієнта корисної дії, якісних та масогабаритних показників при збільшенні пускової потужності метровагонів зростає.
Збільшення ж пускової потужності метровагонів обумовлена як доцільністю переходу на однозонну характеристику управління тяговими асинхронними двигунами для зменшення енергозатрат на тягу, так і доцільністю переходу від чисто моторвагонної тяги на змішану для зменшення експлуатаційних витрат.
Вирішення завдання забезпечення електромагнітної сумісності у сталих і перехідних режимах роботи метровагона з тяговою мережею традиційними засобами, а саме за рахунок використання пасивних LC_фільтрів, приводить при збільшенні потужності до неприйнятних масогабаритних показників тягової електропередачі.
Перехід до гібридних фільтрів та до підвищеної частоти широтно-імпульсної модуляції (ШІМ) у ПРБ дозволяє поліпшити масогабаритні та фільтруючі характеристики БЕМС, але не вирішує завдання забезпечення електромагнітної сумісності в аномальних режимах роботи тягової мережі. При цьому треба мати на увазі, що при підвищенні частоти ШІМ, зростають комутаційні втрати в напівпровідникових приладах силових ключів ПРБ при використанні традиційної “жорсткої” комутації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЯГОВИХ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ МЕТРОВАГОНІВ З АСИНХРОННИМИ ДВИГУНАМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок