Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ПОСТНАТАЛЬНИЙ ПЕРІОД ОНТОГЕНЕЗУ КЛОАКАЛЬНОЇ СУМКИ КУРЕЙ КРОСУ “ЛОМАН БРАУН”

ПОСТНАТАЛЬНИЙ ПЕРІОД ОНТОГЕНЕЗУ КЛОАКАЛЬНОЇ СУМКИ КУРЕЙ КРОСУ “ЛОМАН БРАУН” / сторінка 11

Назва:
ПОСТНАТАЛЬНИЙ ПЕРІОД ОНТОГЕНЕЗУ КЛОАКАЛЬНОЇ СУМКИ КУРЕЙ КРОСУ “ЛОМАН БРАУН”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
– 2000. – Том.3, № 1 (додаток). – С.61-62.
Дисертант відібрала матеріал, провела мікроскопічні дослідження і статистичну обробку одержаних результатів.
13.
Хомич В.Т., Мазуркевич Т.А. Вміст лімфоїдних клітин в лімфоїдних вузликах клоакальної сумки курей у постнатальному періоді онтогенезу //Прогресивні технології ветеринарної медицини в промисловому птахівництві ХХІ сторіччя /Зб. матеріалів Міжнародної наук.-практ. конф. 4-6 квітня 2000 р. – К., Україна. – 2000. – С.111-114.
Дисертант відібрала матеріал, провела цитоморфологічні, цитохімічні дослідження і статистичну обробку одержаних результатів.
Мазуркевич Т.А. Постнатальний період онтогенезу клоакальної сумки курей кросу “Ломан Браун”. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин. – Білоцерківський державний аграрний університет, Біла Церква, 2000.
Дисертаційна робота присвячена дослідженню морфології клоакальної сумки курей у постнатальному періоді онтогенезу. Вивчені топографія, макро- і мікроструктура клоакальної сумки та клітинний склад її парехіми (лімфоїдних вузликів). Встановлено, що клоакальна сумка постійно виявляється у курей до 150-добового віку. Вона відсутня у курей віком 220 діб і старших. Ріст клоакальної сумки завершується у 90-добових курей. Найбільша її відносна маса встановлена у 30-добових курей. В клоакальній сумці є дві групи лімфоїдних вузликів, які обумовлюють її функції як центрального, так і периферичного органа імуногенезу. До складу вузликів, крім клітин їх основи, входять В- і Т-лімфоцити, лімфобласти, пролімфоцити, макрофагоцити і гранулоцити. Максимальна функціональна активність клоакальної сумки як органа В-лімфоцитопоезу властива курам віком 30 діб. Інволюція клоакальної сумки починається на другому місяці життя курей і перебігає у два етапи.
Ключові слова: кури, клоакальна сумка, лімфоїдні вузлики, кіркова речовина, мозкова речовина, лімфоцити, плазмоцити.
Мазуркевич Т.А. Постнатальный период онтогенеза клоакальной сумки кур кросса "Ломан Браун". – Рукопись.
Диссертация на соискание ученой степени кандидата ветеринарных наук по специальности 16.00.02 – патология, онкология и морфология животных. – Белоцерковский государственный аграрный университет, Белая Церковь, 2000.
Диссертационная работа посвящена исследованию морфологии клоакальной сумки кур в постнатальном периоде онтогенеза.
Изучены топография, макро- и микроструктура клоакальной сумки, а также клеточный состав ее паренхимы (лимфоидных узелков).
При выполнении работы применялись макроскопические, гистологические, гистохимические, цитоморфологические и цитохимические методы морфологических исследований.
Установлено, что клоакальная сумка постоянно регистрируется у кур в возрасте до 150 суток. У 180-суточных кур она определена у 80 % особей, у 210-суточных – у 51 %. У кур в возрасте 220 суток и старше данный орган отсутствует.
Форма клоакальной сумки непостоянна. У кур в возрасте от 10 до 120 суток она овальная, а у кур остальных возрастных групп – шарообразная. На клоакальной сумке овальной формы выражены закругленные краниальный и каудальный концы, выпуклые дорсальная и латеральные, а также плоская вентральная поверхности.
Рост клоакальной сумки завершается у 90-суточных кур. У кур этого возраста она имеет наибольшие показатели абсолютной массы, длины, ширины и высоты, а такжа размеров складок ее слизистой оболочки и лимфоидных узелков.
Максимальная относительная масса клоакальной сумки свойственна курам в возрасте 30 суток.
Стенка клоакальной сумки образована слизистой, мышечной и серозной оболочками. Слизистая оболочка образует 13-20 продольных складок разной высоты, в которых расположены лимфоидные узелки. Эпителий слизистой оболочки до 20-суточного возраста кур простой кубический, а у птиц старшего возраста – простой столбчатый. Он инфильтрирован лимфоидными клетками. Мышечная оболочка состоит из двух шаров миоцитов: наружного – циркулярного и внутреннего – продольного.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПОСТНАТАЛЬНИЙ ПЕРІОД ОНТОГЕНЕЗУ КЛОАКАЛЬНОЇ СУМКИ КУРЕЙ КРОСУ “ЛОМАН БРАУН”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок