Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОСТНАТАЛЬНИЙ ПЕРІОД ОНТОГЕНЕЗУ КЛОАКАЛЬНОЇ СУМКИ КУРЕЙ КРОСУ “ЛОМАН БРАУН”

ПОСТНАТАЛЬНИЙ ПЕРІОД ОНТОГЕНЕЗУ КЛОАКАЛЬНОЇ СУМКИ КУРЕЙ КРОСУ “ЛОМАН БРАУН”

Назва:
ПОСТНАТАЛЬНИЙ ПЕРІОД ОНТОГЕНЕЗУ КЛОАКАЛЬНОЇ СУМКИ КУРЕЙ КРОСУ “ЛОМАН БРАУН”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мазуркевич Тетяна Анатоліївна
УДК 619:611.438:636.5
ПОСТНАТАЛЬНИЙ ПЕРІОД ОНТОГЕНЕЗУ КЛОАКАЛЬНОЇ СУМКИ КУРЕЙ КРОСУ “ЛОМАН БРАУН”
16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор Хомич Володимир
Тимофійович, Національний аграрний університет,
завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, професор Кривутенко Олександр Іванович, Одеський державний сільськогосподарський інститут, завідувач кафедри нормальної і патологічної анатомії
кандидат ветеринарних наук, доцент Костюк Володимир Кіндратович, Національний аграрний університет, доцент кафедри анатомії сільськогосподарських тварин
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра цитології, гістології та біології розвитку
Захист дисертації відбудеться “14”вересня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27. 821. 02 при Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 256400, м.Біла Церква, вул.Ставищенська, 126; навчальний корпус № 5, ауд. № 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий “4”серпня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат ветеринарних наук П.О.Стадник
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пізнання закономірностей розвитку, будови і функцій органів імуногенезу, які забезпечують гомеостаз організму тварин, захищаючи їх від чужорідних антигенів, є однією із фундаментальних проблем сучасної біології, гуманної і ветеринарної медицини. Для її вирішення важливе значення мають знання, які розкривають становлення органів імунного захисту в процесі історичного розвитку тварин (Э.Купер, 1980). При цьому значна увага приділяється птахам. У тварин цього класу в процесі філогенезу лімфоїдна тканина, яка утворює паренхіму органів імуногенезу, вперше відокремлюється від мієлоїдної, формуються лімфатичні вузли (водоплавні), виникає властивий лише їм орган імунного захисту – клоакальна сумка (КС) та проявляються всі види реакцій імунітету (F.Burnet, 1964; И.М.Пестова, 1976; Э.Купер, 1980).
За сучасними даними, КС є центральним органом імуногенезу птахів, в якому відбувається утворення В-лімфоцитів. Останні з током крові заносяться в периферичні органи імуногенезу, де під впливом антигенної стимуляції диференціюються в ефекторні клітини, котрі обумовлюють загальний іммунітет (F.Bernet, 1969; Р.В.Петров, 1982; А.Е.Вершигора, 1990; Р.П.Маслянко, 1999). В КС також синтезуються біологічно активні речовини, що стимулюють розвиток В-лімфоцитів і гуморального імунітету і сприяють відновленню останнього у бурсектомованої птиці (Ф.Бернет, 1971; Б.И.Кузник и др., 1987). Крім цього, є дані, що в КС утворюються плазмоцити, які здатні синтезувати антитіла всіх класів (B.Glick, 1977, 1978; Е.Н.Горышина, О.Ю.Чага, 1990). В зв’язку з цим КС слід вважати органом, що поєднує в собі функції центрального і периферичного органів імуногенезу. Однак, структури КС, в яких відбувається утворення плазмоцитів, не встановлені. Таким чином, вивчення розвитку і будови КС є актуальним.
Знання особливостей розвитку, будови і функціонування КС у свійських птахів має і практичне значення. Вони дають змогу зооветспеціалістам більш повно оцінити їх функціональний стан в певні періоди життя, що необхідно для наукового обгрунтування технологій вирощування і використання.
Будова, ріст, розвиток і функції КС свійських птахів, в тому числі і курей, вивчені недостатньо. Дані з цих питань, які є в спеціальній літературі, стосуються окремих їх видів, порід і кросів (B.Glick, 1956; М.Е.Пилипенко, В.А.Косов, 1968; Г.Ф.Задарновська, 1976; А.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПОСТНАТАЛЬНИЙ ПЕРІОД ОНТОГЕНЕЗУ КЛОАКАЛЬНОЇ СУМКИ КУРЕЙ КРОСУ “ЛОМАН БРАУН”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок