Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАРМАКОКІНЕТИКА АМІКСИНУ В УМОВАХ ІНТЕРМІТУЮЧОГО ВВЕДЕННЯ

ФАРМАКОКІНЕТИКА АМІКСИНУ В УМОВАХ ІНТЕРМІТУЮЧОГО ВВЕДЕННЯ

Назва:
ФАРМАКОКІНЕТИКА АМІКСИНУ В УМОВАХ ІНТЕРМІТУЮЧОГО ВВЕДЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,62 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
бОРИСЮК ІРИНА ЮРІЇВНА
УДК: 616.98-085.2
ФАРМАКОКІНЕТИКА АМІКСИНУ В УМОВАХ
ІНТЕРМІТУЮЧОГО ВВЕДЕННЯ
14.03.05 – фармакологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Одеса-2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-хімічному інституті ім. О.В. Богатського НАН України.
Науковий керівник: академік АМН України,
доктор біологічних наук, професор
Головенко Микола Якович,
Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського
НАН України, м. Одеса,
завідувач відділом фізико-хімічної фармакології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
РОЖКОВСЬКИЙ Ярослав Володимирович,
Одеський державний медичний університет
МОЗ України, м. Одеса,
завідувач кафедри фармакогнозії
доктор біологічних наук, професор
ГАЛКІН Борис Миколайович,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова МОН України, м. Одеса,
завідувач Проблемної науково-дослідної
лабораторії синтезу лікарських препаратів
Провідна установа Інститут фармакології та токсикології АМН України,
відділ фармакокінетики, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “07” червня 2006 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.01 в Одеському державному медичному університеті МОЗ України (65082, Одеса, пров. Валіхівський, 2).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Одеського державного медичного університету МОЗ України (65082, Одеса, пров. Валіхівський, 3).
Автореферат розісланий “05” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к. мед. н., доцент Годован В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успіхи сучасної фармакотерапії пов'язані не тільки зі створенням нових високоактивних лікарських засобів, але і з розробкою нових лікарських форм, оптимізацією способу й режиму введення препаратів. Виразність і тривалість терапевтичного ефекту лікарської сполуки залежать винятково від дози препарату і способу його введення (Каркищенко Н.Н. і спів., 2001). Фармакокінетичні дослідження дають змогу оптимізувати дозування препарату та почерговість його прийому з метою поліпшення терапевтичного і зменшення токсичного ефектів. Інтермітуюче, або повторююче, введення лікарських засобів є основним методом їх використання. В цьому випадку вдається оптимізувати схеми дозування, що зводяться до надходження такого співвідношення між навантажувальною і підтримуючою дозами, а також інтервалом дозування, при якому концентрація препарата у крові повинна коливатися між мінімальними та максимальними допустимими рівнями. Для досягнення терапевтичного ефекту необхідно індукувати відповідну реакцію на лікарський засіб і підтримувати її протягом певного часу. Передумовою для цього є створення ефективної концентрації ліків у місці дії. Фармакологічний ефект, що досягається при даній концентрації лікарського засобу в місці його терапевтичної дії, визначається особливостями його фармакодинаміки, а час досягнення необхідної концентрації і її підтримка - фармакокінетикою даної речовини (Головенко Н.Я., 2004).
Зазначені особливості притаманні вітчизняному пероральному індуктору інтерферону – аміксину, похідному флуоренону (Андронати С.А. і спів., 1999, Ершов Ф.И., 1998, Ляхов і спів., 2001). Тенденція до багаторазового прийому аміксину при лікуванні цілого ряді захворювань (вірусних гепатитів А, В, С, герпетичної інфекції), у складі комплексної терапії інфекційно-алергічних та вірусних енцефалітів, для лікування, профілактики грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій робить актуальним вивчення фармакокінетики препарату при багаторазовому введенні (Малашенкова И.К. і спів., 1998, Морозов В.Г., 2001, Логинова С.Я.і спів., 2000, Петров В.А., 2000).
Більш того, публікацій, присвячених дослідженню фармакокінетики аміксину при багаторазовому прийомі, як у вітчизняній, так і закордонній науковій літературі не існує, а вивчення фармакокінетики при багаторазовому введенні лікарського засобу спрямовано головним чином на виявлення особливостей фармакокінетики (сповільнення чи прискорення процесів розподілу та елімінації), які не проявляються при одноразовому введенні препарату (Сумрий С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФАРМАКОКІНЕТИКА АМІКСИНУ В УМОВАХ ІНТЕРМІТУЮЧОГО ВВЕДЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок