Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОМЕТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЕРИТРОЦИТІВ, ПОКАЗНИКИ ГЕМОДИНАМІКИ І ВАРІАБЕЛЬНОСТІ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ ТА ЇХ ЗМІНИ ПІД ВПЛИВОМ МЕТАБОЛІЧНОЇ ТЕРАПІЇ

МОРФОМЕТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЕРИТРОЦИТІВ, ПОКАЗНИКИ ГЕМОДИНАМІКИ І ВАРІАБЕЛЬНОСТІ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ ТА ЇХ ЗМІНИ ПІД ВПЛИВОМ МЕТАБОЛІЧНОЇ ТЕРАПІЇ

Назва:
МОРФОМЕТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЕРИТРОЦИТІВ, ПОКАЗНИКИ ГЕМОДИНАМІКИ І ВАРІАБЕЛЬНОСТІ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ ТА ЇХ ЗМІНИ ПІД ВПЛИВОМ МЕТАБОЛІЧНОЇ ТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,55 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОЛБІНА Іветта Валеріївна
УДК: 616.155.1-008.1+ 616.12-00085.272
МОРФОМЕТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЕРИТРОЦИТІВ, ПОКАЗНИКИ
ГЕМОДИНАМІКИ І ВАРІАБЕЛЬНОСТІ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ ТА ЇХ ЗМІНИ ПІД ВПЛИВОМ МЕТАБОЛІЧНОЇ ТЕРАПІЇ
14.01.11 - кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Запоріжжя – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Візір Вадим Анатолійович, Запорізький державний медичний університет, завідувач кафедри госпітальної терапії №1.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Фуштей Іван Михайлович, Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри терапії, клінічної фармакології та ендокринології;
доктор медичних наук, професор Курята Олександр Вікторович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної терапії №1 і профпатології.
Провідна установа: Інститут кардіології імені акад. М.Д. Стражеска АМН України, відділ атеросклерозу і хронічної ІХС, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 22 “ грудня 2004 р. о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.600.02 при Запорізькому державному медичному університеті (69035, м. Запоріжжя, пр. Маяковського, 26).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького державного медичного університету (69035, м. Запоріжжя, пр. Маяковського, 26).
Автореферат розісланий “ 19 “ листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.мед.н., професор Волошин М.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У структурі загальної інвалідизації і смертності населення України ішемічна хвороба серця (ІХС) займає перше місце (Дорогий А.П., Лутай М.І., 2003). Одна з найбільш поширених форм ІХС – стенокардія, не тільки значно скорочує тривалість життя більшості хворих, але й погіршує його якість, приводячи до стійкої втрати працездатності та інвалідизації. При цьому ступінь і частота негативного впливу ішемії серцевого м’язу на ці показники значно вищі, ніж при інших найбільш розповсюджених хронічних захворюваннях, включаючи інсульт, артрит, цукровий діабет і депресію (Lewin R., 1999).
Про поширеність ІХС серед населення економічно розвинутих країн свідчать такі дані: в США загальна кількість хворих складає близько 14 млн., а зі стабільною стенокардією перевищує 10 млн. осіб. Поширеність і захворюваність ІХС серед дорослого населення в Україні в 2002 році склали 17177,0 і 1593,8 на 100 тис. населення відповідно. Ця патологія у структурі кардіоваскулярної летальності в нашій країні займає перше місце і складає 632,1 на 100 тис. населення і, на жаль, негативна тенденція продовжує зростати (Коваленко В.М., Дорогий А.П., 2002).
Численні експериментальні та клінічні спостереження підтверджують важливу роль у формуванні ішемії міокарда фіксованої і динамічної обструкції коронарних артерій, яка веде до структурних та функціональних змін у серцевому м’язі (Мазур Н.А., 1999).
Недостатність коронарного кровообігу викликає гіпоксію, обмежує постачання енергетичних субстратів в міокард, активує анаеробний гліколіз, що призводить до накопичення кінцевих продуктів ішемічного метаболізму і створює несприятливі умови для функціонування серцево-судинної системи.
Одне з центральних місць в патогенезі ішемії міокарда займає вегетативна нервова система, яка бере участь в регуляції коронарного кровообігу, виникненні спазму коронарних артерій і метаболічних порушень в міокарді (Явелов І.С., 1997, Амосова К.М., 2002). Загальновідома роль гіперсимпатикотонії в розвитку гострого інфаркту міокарда, однак залишається недостатньо вивченим питання впливу ступеня і характеру взаємодії центральної та тканинної ланок симпато-адреналової системи на патогенез стабільної стенокардії (Коркушко О.В., 2003).
Остаточно встановлена здатність еритроцитів депонувати катехоламіни, інсулін та деякі гормони.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МОРФОМЕТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЕРИТРОЦИТІВ, ПОКАЗНИКИ ГЕМОДИНАМІКИ І ВАРІАБЕЛЬНОСТІ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ ТА ЇХ ЗМІНИ ПІД ВПЛИВОМ МЕТАБОЛІЧНОЇ ТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок