Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИСЕПТИЧНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ МІСЦЕВОГО ЗАСТОСУВАННЯ З ПОЛІГЕКСАМЕТИЛЕНГУАНІДИНУ ФОСФАТОМ

РОЗРОБКА СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИСЕПТИЧНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ МІСЦЕВОГО ЗАСТОСУВАННЯ З ПОЛІГЕКСАМЕТИЛЕНГУАНІДИНУ ФОСФАТОМ

Назва:
РОЗРОБКА СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИСЕПТИЧНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ МІСЦЕВОГО ЗАСТОСУВАННЯ З ПОЛІГЕКСАМЕТИЛЕНГУАНІДИНУ ФОСФАТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,53 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ім. П.Л. ШУПИКА
Федорчук Валентин Володимирович
УДК 615.454.01:615.28
РОЗРОБКА СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ
АНТИСЕПТИЧНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ МІСЦЕВОГО ЗАСТОСУВАННЯ З ПОЛІГЕКСАМЕТИЛЕНГУАНІДИНУ ФОСФАТОМ
15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі технології ліків Запорізького державного медичного університету Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
Гладишев Віталій Валентинович
Запорізький державний медичний університет,
професор кафедри технології ліків
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
Коритнюк Раїса Сергіївна
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика, завідувач кафедри технології ліків
та клінічної фармації
доктор фармацевтичних наук, професор
Казаринов Микола Олександрович
ДП „Державний науковий центр лікарських засобів”
МОЗ та НАН України,
завідувач лабораторії таблетованих лікарських засобів
Провідна установа: Національний фармацевтичний університет
Міністерства охорони здоров’я України, кафедра
промислової фармації, м. Харків
Захист відбудеться „_28_”_жовтня_2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.04 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика за адресою:
04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий „21”_вересня_2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пилипчук Л.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У загальній структурі інфекційних захворювань одне з провідних місць належить гнійно-запальним ураженням шкіри та слизових оболонок. Важливою причиною такого стану є недостатня номенклатура і мала забезпеченість ефективними засобами різного механізму дії, виникнення резистентних штамів патогенних мікроорганізмів до антибіотиків та інших протимікробних препаратів, а також порушення санітарного режиму при проведенні лікувальних заходів. Тому в останнє десятиріччя відроджується професійна зацікавленість до антисептикопрофілактики і антисептикотерапії місцевих інфекцій, які складають значну частку інфекційних уражень шкіри і слизових оболонок. У більшості випадків при аплікаційному застосуванні антисептичних препаратів досягається значне зниження активності і кількості патогенних мікроорганізмів, вдається зберегти необхідний нормобіоценоз шкіри, зменшити ризик побічних проявів від лікування.
В ряду нових антисептичних препаратів, які найбільш повно відповідають зрослим вимогам щодо профілактики і лікування місцевих інфекцій, провідне місце займають полімерні сполуки гуанідину, зокрема полігексаметиленгуанідину фосфат (ПГМГФ). Цей препарат у формі 25 % водного розчину (засіб „Гембар”) успішно застосовується для дезінфекції та передстерилізаційного очищення в закладах охорони здоров’я, дитячих дошкільних і учбових закладах, комунально-господарчих об’єктах. Препарат ефективно знезаражує більшість відомих патогенних мікроорганізмів, включаючи туберкульоз, а також аденовіруси, вірус гепатиту, герпесу.
Новим напрямком робіт у розширенні засобів для профілактики і лікування поширених місцевих інфекційних захворювань є створення ефективних і безпечних лікарських форм з ПГМГФ.
В аспекті всього вищеозначеного, проведення досліджень з розробки складу і способів виготовлення антисептичних засобів з полігуанідинами, вивчення їх дії та нешкідливості, проведення стандартизації, встановлення стабільності є актуальним науковим напрямком фармацевтичної технології.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом науково-дослідних робіт Запорізького державного медичного університету за темою „Розробка, дослідження та впровадження в практику охорони здоров’я України м’яких лікарських форм для терапії захворювань, що передаються статевим шляхом” (№ державної реєстрації 0197U015663) та проблемної комісії „Фармація” МОЗ України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РОЗРОБКА СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИСЕПТИЧНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ МІСЦЕВОГО ЗАСТОСУВАННЯ З ПОЛІГЕКСАМЕТИЛЕНГУАНІДИНУ ФОСФАТОМ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок