Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВИЙ ЗВИЧАЙ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ ЯК ДЖЕРЕЛО МІЖНАРОДНОГО ПРИВАТНОГО ПРАВА

ПРАВОВИЙ ЗВИЧАЙ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ ЯК ДЖЕРЕЛО МІЖНАРОДНОГО ПРИВАТНОГО ПРАВА

Назва:
ПРАВОВИЙ ЗВИЧАЙ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ ЯК ДЖЕРЕЛО МІЖНАРОДНОГО ПРИВАТНОГО ПРАВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,96 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Щокіна Олена Олександрівна
УДК 341.9
ПРАВОВИЙ ЗВИЧАЙ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ ЯК ДЖЕРЕЛО МІЖНАРОДНОГО ПРИВАТНОГО ПРАВА
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі господарського права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент Задихайло Дмитро Вітольдович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри господарського права.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Коссак Володимир Михайлович, Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри цивільного права і процесу;
кандидат юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Мусіяка Віктор Лаврентійович, народний депутат України.
Провідна установа:
Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, відділ проблем цивільного, трудового та підприємницького права, м. Київ.
Захист відбудеться “21” березня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: вул. Пушкінська, 77, м. Харків 61024, Україна.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (м. Харків, вул. Пушкінська, 70).
Автореферат розісланий “13” лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Міжнародний комерційний оборот є складною системою суспільних відносин, яка не може бути упорядкована виключно за допомогою правових норм, що виходять від держав. Важливу регулятивну функцію виконують правила поведінки, які складаються у ході здійснення міжнародної комерційної діяльності, тобто звичаї міжнародної торгівлі.
У радянській юридичній науці в цілому переважало негативне ставлення до звичаю як джерела права, внаслідок чого недостатньо розроблені загальнотеоретичні питання звичаєвого права. У той період міжнародне приватне право (далі – МПрП) було однією з небагатьох галузей національного права, в яких звичай визнавався формою вираження правових норм. Однак і в науці МПрП звичаю міжнародної торгівлі не приділено належної уваги. Єдиним монографічним дослідженням, спеціально присвяченим звичаям у зовнішній торгівлі, до цього часу залишалася праця І.С. Зикіна “Обычаи и обыкновения в международной торговле”, 1983 р.
Після скасування державної монополії на зовнішню торгівлю і розширення у зв’язку з цим кола вітчизняних суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, а також приєднання України до Віденської конвенції про договори міжнародної купівлі-продажу товарів 1980 р. питання застосування звичаїв міжнародної торгівлі набули більшої актуальності. Вітчизняне законодавство, яке визначає місце звичаю міжнародної торгівлі у системі джерел правового регулювання міжнародних комерційних відносин, характеризується непослідовністю, що свідчить про недостатній рівень його наукового вивчення. Зокрема, додаткового дослідження та вирішення потребують проблеми визначення правової природи та поняття правового звичаю міжнародної торгівлі, співвідношення правового звичаю та узвичаєності міжнародної торгівлі, державного санкціонування звичаїв міжнародної торгівлі. У сучасних умовах законодавцю необхідно визначити правову політику держави стосовно звичаїв міжнародної торгівлі та внести відповідні зміни у чинні нормативно-правові акти.
До питань звичаєво-правового регулювання цивільних і міжнародних комерційних відносин у різний час зверталися такі російські та українські вчені: С.В. Бахін, М.М. Брагінський, С.І. Вільнянський, Н.Г. Вилкова, І.С. Зикін, Р.-М.З. Зумбулідзе, В.М. Корецький, Л.А.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРАВОВИЙ ЗВИЧАЙ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ ЯК ДЖЕРЕЛО МІЖНАРОДНОГО ПРИВАТНОГО ПРАВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок