Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК / сторінка 2

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Розробка та впровадження в клінічну практику нових способів корекції жовчовиведення у хворих з інтраопераційними ушкодженнями і ножовими пораненнями ПЖП і визначило мету нашого дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація є фрагментом галузевої науково-дослідної роботи Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф: “Патогенетичне обгрунтування комплексного лікування постраждалих з поліорганними абдомінальними пошкодженнями внаслідок надзвичайних ситуацій та катастроф” (2000 – 2002 р.р. № державної реєстрації 0100V002782).
Мета і завдання дослідження. Оптимізація тактики і методів хірургічної корекції ушкоджень жовчних проток у залежності від терміну виникнення травми, її виду, локалізації і характеру післяопераційних ускладнень.
Для досягнення поставленої мети були визначені наступні завдання:
1. Вивчити умови й основні причини виникнення травматичних ушкоджень ПЖП.
2. Обґрунтувати шляхи профілактики і зниження кількості ушкоджень ЖП під час різних оперативних втручань.
3. Вивчити результати й ефективність відновлюючих і реконструктивних операцій при ушкодженнях позапечінкових жовчних проток.
4. Розробити схему хірургічного лікування травматичних ушкоджень ЖП у залежності від терміну і характеру травми.
Об'єкт дослідження: хворі з інтраопераційними ушкодженнями і ножовими пораненнями ПЖП.
Предмет дослідження: способи хірургічної корекції ушкоджень ПЖП і отримані результати.
Методи дослідження: клініко-лабораторні, рентгенологічні, ендоско-пічні, ультразвукові - використовувалися для визначення характеру ушко- дження ПЖП, статистичні – для оцінки ступеню достовірності отриманих результатів.
Наукова новизна одержаних результатів.
На основі комплексного аналізу результатів лікування 109 пацієнтів з ушкодженнями ПЖП вивчено основні умови й причини виникнення ушкоджень, обґрунтовані шляхи профілактики і зниження кількості ушкоджень під час виконання оперативних втручань на жовчних шляхах, розроблені схеми хірургічного лікування ушкоджень в залежності від терміну і характеру травми.
Вперше на основі проведеного аналізу об'єднані актуальні питання хірургічної гепатології – ятрогенні ушкодження ПЖП та хірургії пошкоджень – травматичні ушкодження ЖП при проникаючих колото-різаних пораненнях органів черевної порожнини, а також розроблені єдині схеми хірургічної корекції жовчовиведення при даних патологіях в залежності від терміну виникнення і характеру отриманого ушкодження.
При інтраопераційних ушкодженнях і ножових пораненнях ПЖП були вперше застосовані коригуючі оперативні втручання, які раніше використовувалися лише у хворих з післяопераційними стриктурами жовчних проток.
У результаті наукового узагальнення клінічного матеріалу встановлено, що анатомічні особливості будови жовчовивідних шляхів є умовою виникнення ушкоджень ПЖП лише в 27% випадків, а в 73% спостережень причинами ушкоджень ЖП є тактичні і технічні помилки, допущені хірургами під час виконання оперативних втручань на жовчних шляхах.
Доведено, що при інтраопераційних ушкодженнях і колото-різаних пораненнях жовчних проток, розширення показань для виконання реконструктивних операцій і заміна некерованих каркасних дренажів (КД) на керовані призводить до зменшення незадовільних результатів лікування з 28% до 10%.
Розроблені способи перетворення некерованих КД на керовані значно поліпшили результати хірургічного лікування хворих з ушкодженнями ПЖП: “Методика перетворення некерованого низхідного каркасного дренажу в керований при виконанні коригуючих операцій на жовчних протоках”. (Свідоцтво про раціоналізаторську пропозицію № 122 від 6.11.2002 р., виконана в Українській військово-медичній академії).
Практичне значення одержаних результатів. Проведене дослідження дозволило розробити практичні схеми хірургічної тактики при ушкодженнях ПЖП, а також на практиці застосувати цілий комплекс тактико-діагностичних заходів щодо зниження кількості даних ушкоджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок