Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК / сторінка 4

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Другу групу склали 66 (61%) хворих, в них ушкодження були виявлені в післяопераційному періоді, в терміни до двох тижнів після операції. При цьому у хворих цієї групи встигли розвинутися такі ускладнення: механічна жовтяниця в 36 (55%) хворих, жовчний перитоніт – в 16 (24%), зовнішня жовчна нориця в – 14 (21%), ці ускладнення розвинулися внаслідок часткового або повного лігування, пересічення чи висічення магістральної ЖП.
Для уточнення рівня, характеру, ступеню ушкодження ПЖП ми застосовували наступні інструментальні методи дослідження: ультразвукову діагностику (УЗД) у 92 (84%) пацієнтів, холефістулографію у 47 (43%), інтраопераційну холангіогафію у 34 (31%), черезшкірну черезпечінкову холангіографію (ЧЧХГ) у 28 (26%), ендоскопічну ретроградну панкреатохолангіографію (ЕРПХГ) у 24 (22%), комп'ютерну і магнітнорезонансну томографію у 14 (13%).
Всі відомості про кожного хворого були занесені в створену нами базу даних на основі комп'ютерної програми “Інформаційно-пошукова система "ОДА"”, в яку занесені дані історій хвороб пацієнтів, що лікувалися в нашій клініці. Цифрові значення були піддані статистичній обробці і порівнянню на РС Pentium-II із визначенням достовірності різниць за критерієм Стьюдента (р < 0,05). З метою вивчення вірогідності впливу тих чи інших факторів на виникнення ушкоджень ПЖП, а також визначення тісноти зв'язку якісних ознак нами був проведений кореляційний аналіз за методом визначення тетрахоричного (гА) і поліхоричного показника зв'язку за методикою запропонованою К.Пірсоном.
Результати досліджень. З 1985 по 2002 р. в Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги знаходилося 109 хворих, оперованих з приводу ушкоджень ПЖП. Серед цих хворих і потерпілих було 72 (67%) жінки і 37 (33%) чоловіків. Вік хворих становив від 17 до 78 років. Слід зазначити, що 90 (82%) хворих складали люди працездатного віку – до 60 років.
Колото-різані поранення органів черевної порожнини мали поєднаний характер. Ушкодження позапечінкових жовчних проток майже завжди сполучалися з ушкодженням декількох органів черевної порожнини і заочеревинного простору, серед яких найчастіше були печінка (32), тонка кишка (21), дванадцятипала кишка (ДПК) (17), товста кишка (7), шлунок (8), підшлункова залоза (6), нирка (5).
При аналізі клінічного матеріалу всі ушкодження були поділені на “великі” (ушкодження стінки протоки більш ніж на 25% діаметра; повне пересічення протоки) і “малі” (ушкодження стінки протоки менше ніж на 25% її діаметра; ушкодження стінки гепатикохоледоха в місці злиття міхурової і загальної печінкової проток). В наших дослідженнях переважали “великі” ушкодження: з 109 наданих спостережень “великі” ушкодження ЖП були в 71 випадку (65%), а “малі” – у 38 (35%). За характером ушкодження “малі” розподілилися наступним чином: крайове поранення магістральної ЖП 17 (16%), висічення частини стінки ПЖП 21 (19%), а “великі” – перев'язка магістральної ЖП 5 (5%), перетинання ЖП 27 (25%), висічення ділянки ЖП 39 (35%).
Дуже важливим для визначення подальшої хірургічної тактики є розподіл травм ЖП в залежності від рівня ушкодження. Відповідно до цього всі ушкодження ми підрозділяємо на високі, з локалізацією в місці і вище злиття міхурової і загальної печінкової проток з ушкодженням останньої, і низькі, до яких належать ушкодження, розташовані нижче цього місця з ушкодженням холедоха. В наших дослідженнях переважали високі ушкодження. Так у 80 (73%) хворих ушкодження були вище місця впадіння міхурової протоки з ушкодженням загальної печінкової протоки аж до перетинання часткових проток. Низькі ушкодження відзначені в 29 (27%) пацієнтів.
Розглядаючи проблему інтраопераційних ушкоджень ЖП, ми окремо виділяємо умови і причини виникнення подібних ускладнень. Умовами, які можуть призвести до травм ПЖП є: анатомічна варіабельність розташування жовчних проток та порушення топографії в умовах вираженого запального або спайкового процесу в області гепатодуоденальної зв'язки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок