Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК / сторінка 7

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Всі ці процедури виконувалися під рентгентелевізійним екраном. За подібною методикою ми також перетворювали і висхідні каркасні дренажі з некерованих в керовані.
В окремих випадках відновлюючі операції також можна використовувати і при висіченні частини гепатикохоледоха, коли дефект стінки протоки в діаметрі не перевищує 10 мм, але для цього необхідно застосовувати спеціальні методики корекції жовчовиведення, які є дуже складними і вимагають необхідної підготовки від оперуючого хірурга. Спроби розширити показання для застосування відновлюючих операцій при ушкодженні позапечінкових жовчних проток привели до розробки ряду методик, що передбачають використання для пластики дефектів різні тканини. Так для закриття дефектів гепатикохоледоха, що знаходяться в середній і верхній частині протоки, ми використовували вісцеральну поверхню стінки тонкої кишки, виключеної з травлення за Ру або Брауном. Слід зазначити, що дану методику ми першими застосували при свіжій ятрогенній травмі, а також при ножових пораненнях позапечінкових жовчних проток, раніше подібні оперативні втручання при даній патології не використовувалися. Застосований нами метод закриття дефекту стінки гепатикохоледоха, ми також доповнили описаними раніше керованими каркасними дренажами і отримали при цьому гарні результати.
З огляду на високий ризик розвитку стриктури гепатикохоледоха в зоні пластики, в зв'язку з особливостями його кровопостачання ми останнім часом майже цілком відмовилися від застосування відновлюючих операцій при “великих” ушкодженнях ЖП, незважаючи на багато позитивних моментів, про які було сказано раніше. На нашу думку, при ширині протоки менше 15 мм, відновлення пересіченої протоки “кінець в кінець” при найменшому порушенні техніки операції і неправильному способі дренування рано чи пізно закінчується розвитком стриктури. Ми вважаємо, що подібні операції можливі лише в тих випадках, де після зшивання гепатикохоледоха ширина анастомозу буде не менше 15 мм, а це здійснено в дуже рідких випадках і для цього необхідно застосовувати спеціальні методики корекції жовчовиведення. Тому при “великих” ушкодженнях жовчних проток ми вважаємо за доцільне застосовувати реконструктивні операції.
До реконструктивних втручань при травматичних ушкодженнях жовчних проток ми відносимо:
1) гепатикохоледоходуоденостомію;
2) гепатикохоледохоєюностомію в різних варіантах.
Слід зазначити, що всі анастомози між жовчними протоками і дванадцятипалою кишкою є більш фізіологічними, ніж будь-які інші біліодигестивні співустя. Ми, як і інші хірурги, прагнули до створення подібних співусть при виконанні реконструктивних операцій. Однак чим ближче до воріт печінки ушкоджена загальна печінкова протока, тим сутужніше створити надійний анастомоз з дванадцятипалою кишкою навіть при її достатній мобілізації. У своїй практиці ми використовували два види біліо-дуоденальних співусть “бік в бік” і “кінець в бік”. При виконанні подібних оперативних втручань дотримувались визначених практичних підходів: 1) при створенні анастомозу за типом “бік в бік” ми не робили мобілізації проксимального кінця жовчної протоки, щоб уникнути її деваскуляризації; 2) при виконанні анастомозу за типом “кінець в бік” проксимальний відділ протоки мобілізували мінімально лише на ту величину, яка необхідна для створення анастомозу; 3) в усіх випадках проводилася широка мобілізація дванадцятипалої кишки, щоб не тільки уникнути натягу тканин по лінії анастомозу, але і для вільного створення його саме з ретробульбарною частиною дванадцятипалої кишки, щоб максимально запобігти дуодено-біліарного рефлюкса.
Для збільшення ширини створюваного анастомозу ми використали методики розсічення часткових жовчних проток, які застосовуються при оперативних втручаннях у зв'язку з стриктурами жовчних проток. При низькому ушкодженні з метою збільшення просвіту анастомозу передню стінку кукси жовчної протоки розсікали в проксимальному напрямку впродовж 10 мм.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок