Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІ ІДЕЇ УКРАЇНСЬКОГО РОМАНТИЗМУ (П.КУЛІШ, М.КОСТОМАРОВ)

ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІ ІДЕЇ УКРАЇНСЬКОГО РОМАНТИЗМУ (П.КУЛІШ, М.КОСТОМАРОВ)

Назва:
ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІ ІДЕЇ УКРАЇНСЬКОГО РОМАНТИЗМУ (П.КУЛІШ, М.КОСТОМАРОВ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,31 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Львівський національний університет імені Івана Франка
 
УДК 1 (091) 130
СІНІЦИНА Алла Василівна
ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІ ІДЕЇ УКРАЇНСЬКОГО РОМАНТИЗМУ
(П.КУЛІШ, М.КОСТОМАРОВ)
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник — доктор філософських наук, професор
ВОЗНЯК Степан Михайлович,
Прикарпатський університет імені Василя
Стефаника, професор кафедри філософії
Офіційні опоненти — доктор філософських наук, професор
КАШУБА Марія Василівна,
Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича,
завідувач відділу філософії культури
кандидат філософських наук
СКРИННИК Михайло Антонович
Український державний лісотехнічний
університет, м.Львів, доцент кафедри філософії
Провідна установа — Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра історії української філософії
та культури
Захист відбудеться “ 12 ” вересня 2001 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті ім. Івана Франка
(79002, м. Львів, вул. Університетська, 1).
 
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка
(79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розіслано “8” серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук В.М.Денисенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена насамперед теоретичними та практичними потребами простежити джерела формування української філософської думки і водночас виявити ті історичні духовні парадигми чи архетипи, що складають основу українства, фундамент національної самосвідомості, духовної самобутності нашого народу, його способу світосприймання, світовідчуття, менталітету у широкому плані.
Сучасне буття української нації глибоко вкорінене у духовний світ національного минулого, у традиції, історію. Отож у період національного та духовного відродження, що прийшло на нашу землю, ми не можемо і не повинні перервати живу нитку власної історії, яка протягнута із минулого у сьогодення і доносить до нас ті одвічні та незнищимі морально-етичні, філософські, соціальні ідеї та принципи, без яких усякий рух у національне майбутнє є просто неможливим.
За таких умов теоретична реконструкція безцінних духовних скарбів минулого стає нагальною потребою сучасного українського державотворчого процесу, що мусить мати міцний фундамент минулого.
У контексті сказаного філософська рефлексія у дисертації над історико-філософськими ідеями українського романтизму (П.Куліш, М.Костомаров) значима і актуальна якраз у плані відтворення тих суттєвих сторінок нашого минулого, котрі і сьогодні є на часі. Йдеться про те, що саме в рамках українського романтизму вперше визріли і сформувалися ідеї національного державотворення, українська ідея як основоположна засада цього процесу, ідея народності, а також чимало інших важливих світоглядних проблем. Водночас у романтизмі, у творах таких його найяскравіших представників, як П.Куліш і М.Костомаров, була осмислена і узагальнена ідея українства, що стає виразником національної самосвідомості, ідейним побудником борців за українську незалежність і свободу. До речі, саме ідея українства, попри всю її значимість, є найменш опрацьованою і осмисленою у вітчизняній науковій літературі.
Ось чому сьогодні, як ніколи, дуже виразно актуалізується потреба духовного, теоретичного осмислення тих важливих ідей українського романтизму, що стали не просто духовно-інтелектуальним досвідом історичного минулого нашого народу, але й донині залишаються живими, сповненими евристичного потенціалу чинниками, що можуть слугувати не лише процесу державотворення, але й бути активними чинниками виходу суспільства із моральної кризи та духовної стагнації.
Ідеологічна заполітизованість і упередженість до всього українського у колишній радянській філософії спричинилися до того, що український романтизм замовчувався, його змістова сторона була спотворена, знецінена.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІ ІДЕЇ УКРАЇНСЬКОГО РОМАНТИЗМУ (П.КУЛІШ, М.КОСТОМАРОВ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок