Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ РІЗНИХ ТИПІВ ПОГОДИ НА РОЗУМОВУ ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ СТУДЕНТІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ЇХ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ

ВПЛИВ РІЗНИХ ТИПІВ ПОГОДИ НА РОЗУМОВУ ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ СТУДЕНТІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ЇХ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ

Назва:
ВПЛИВ РІЗНИХ ТИПІВ ПОГОДИ НА РОЗУМОВУ ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ СТУДЕНТІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ЇХ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,77 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ШУГАН Тетяна Богданівна
УДК 612.821.3.014.4:371.73
ВПЛИВ РІЗНИХ ТИПІВ ПОГОДИ НА РОЗУМОВУ ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ СТУДЕНТІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ЇХ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
 
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільському державному педагогічному університеті
імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
ВАДЗЮК Степан Несторович
Тернопільська державна медична академія імені І.Я. Горбачевського,
завідувач кафедри нормальної фізіології
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
МАКАРЧУ Микола Юхимович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фізіології людини і тварин
доктор медичних наук, професор
СЕРЕДЕНКО Михайло, Михайлович
Інститут фізіології імені О.О. Богомольця НАН України,
завідувач відділу по вивченню гіпоксичних станів
Провідна установа:
Інститут геронтології АМН України, м. Київ
Захист відбудеться " 22 " січня 2001 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ – 33, вул. Володимирська, 64, біологічних факультет, ауд. 215)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ – 33, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий " 22 " грудня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Давидовська Т.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Умови сучасного життя характеризуються все більшим зростання частки осіб зайнятих в інтелектуальній сфері, а навантаження на діяльність нервової системи постійно збільшуються, приводячи до того, що питання якісної переробки великої кількості інформації є вкрай важливим на сьогоднішній день в різних сферах людської діяльності. Дотепер в фізіології, яка присвячена вивченню розумової працездатності людини, здебільшого увага зосереджувалась на вивченні змін розумової працездатності в екстремальних умовах існування Шахназаров А.С. та ін. 1997; Медведев В.І., 1998 та ін., проте значно більша частина населення проживає в помірних широтах, для яких характерні свої особливості Бокша В.Г., 1989; Бардов В.Г., 1990; Григор’єв І.І. 1993, 1995, 1998; Овчарова В.Ф., 1991. Серед багатьох чинників, які впливають на розумову працездатність людини, неабияке місце належить факторам зовнішнього середовища, зокрема погодним. Саме тому актуальним є з'ясування того, як змінюється розумова працездатність людини за різних типів погоди і якими способами її можна покращити.
Зв'язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно зведеного плану НДР кафедри нормальної фізіології Тернопільської медичної академії імені І.Я. Горбачевського в рамках наукової теми “Вплив метеофакторів, фізичних вправ та фенольних сполук на резистентність організму, фізичний розвиток та працездатність” номер держ-реєстрації 0195 V0233936.
Мета і задачі дослідження. Встановити характер впливу комплексу погодних факторів різних метеорологічних ситуацій на розумову працездатність осіб залежно від їх рухової активності.
Для досягнення цієї мети вирішувалися основні задачі:
1.
Вивчення змін психофізіологічних показників розумової працездатності студентів за різної погоди з врахуванням їх рухової активності.
2.
Дослідження розумової працездатності осіб з різною руховою активністю залежно від їх емоційної стійкості (нейротизму) та рівня успішності в навчанні за різних типів погоди.
3.
Встановлення особливостей розумової працездатності в дні з неодна-ковими метеорологічними умовами в юнаків, які тренуються в різних спортивних секціях, мають різний спортивний стаж і займаються фізичними вправами протягом тижня різну кількість годин.
Наукова новизна одержаних результатів. Вперше встановлені особливості впливу рухової активності на сенсомоторні реакції, сприйняття, увагу, пам'ять, мислення та психоемоційний стан студентів у дні з різними типами погоди.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВПЛИВ РІЗНИХ ТИПІВ ПОГОДИ НА РОЗУМОВУ ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ СТУДЕНТІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ЇХ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок