Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ НАЗАЛЬНОЇ ЛІКВОРЕЇ

ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ НАЗАЛЬНОЇ ЛІКВОРЕЇ

Назва:
ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ НАЗАЛЬНОЇ ЛІКВОРЕЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,45 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НЕЙРОХІРУРГІЇ
імені академіка А.П.РОМОДАНОВА
ДЯДЕЧКО АНДРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 616.211-003.282-089.12
ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ
НАЗАЛЬНОЇ ЛІКВОРЕЇ
14.01.05 – нейрохірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ — 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, член-кореспондент АМН України, професор Педаченко Євген Георгійович, Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України, керівник відділу черепно-мозкової травми та її наслідків, науковий керівник клініки лазерної та ендоскопічної спінальної нейрохірургії, Головний нейрохірург МОЗ України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук Морозов Анатолій Миколайович, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, професор кафедри нейрохірургії
доктор медичних наук, доцент, Потапов Олександр Олександрович, Сумський державний університет, завідувач курсом нейрохірургії
Провідна установа: Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра нейрохірургії, м. Харків
Захист відбудеться 28 жовтня 2003 р. о 12.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.557.01 при Інституті нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 32)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 32)
Автореферат розісланий 26 вересня 2003 року.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Чеботарьова Л.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Назальна лікворея є життєво небезпечним захворюванням, яке в 15-50% ускладнюється гнійним менінгітом та менінгоенцефалітом (Г.П.Педаченко та співавт., 1992; О.О.Потапов та співавт., 1997; Д.М.Капітанов та співав., 1999; M.S.Eljamel, 1990 та ін.). Лікворея виникає в наслідок черепно-мозкової травми (травматична), хірургічних втручань на мозковому чи лицьовому черепі (ятрогенна), внаслідок вад розвитку, або новоутворень, що приводять до деструкції кістки і порушення цілості оболонок мозку (симптоматична), неясної етіології (спонтанна).
Протягом десятиріч результати лікування назальної ліквореї, в тому числі і хірургічного, були невтішними. Рецидиви ліквореї, навіть після хірургічних втручань, становили до 50-60% (Г.П.Педаченко та співавт., 1992; О.О.Потапов та співавт., 1997; Д.М.Капітанов та співав., 1999; M.S.Eljamel, 1990; E.E.Dodson, 1994; M.Gjuric, 1996; D.S.Lanza, 1996; H.L.Levine, 1993; M.S.Greenberg et.al., 2000; H.H.Schmidec et.al., 2001 та ін.).
Діагностичні побудови, спрямовані на підтвердження наявності ліквореї, з’ясування причини її виникнення та встановлення локалізації лікворної фістули, були обмежені недосконалими технічними можливостями допоміжних методів обстеження (зокрема, пневмоенцефалографії).
Впровадження в останні роки сучасних лабораторних, рентгенологічних та радіологічних методів дозволило з високим ступенем достовірності виявляти назальну ликворею, вид ліквореї та локалізацію лікворної фістули вже при амбулаторному обстеженні.
Застосування нових методів хірургічного лікування з використанням малоінвазивних технологій дозволило проводити диференційоване хірургічне лікування назальної ліквореї, зменшити кількість рецидивів та небажаних наслідків оперативних втручань.
Але відсутність чітких показань до вибору метода хірургічного лікування при різних видах ліквореї та різних локалізаціях лікворних фістул, розбіжності в принципових хірургічних аспектах певним чином впливають на результати втручання. В деяких випадках необґрунтоване використання тієї чи іншої технології приводить до незадовільних результатів, до значного числа рецидивів – 3-30% при первинних втручаннях та 10-17% – при повторних (А.А.Потапов, 1997; Д.Н.Капитанов, 1999; M.S.Greenberg, 2000 та ін.).
Все вищезазначене свідчить про актуальність проблеми диференційованого хірургічного лікування назальної ліквореї з урахуванням сучасних методів діагностики та лікування, необхідність визначення чітких показів та протипоказів до проведення втручання, визначення ефективності різних методик, найближчих та віддалених наслідків лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ НАЗАЛЬНОЇ ЛІКВОРЕЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок