Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка самозахисного порошкового дроту для наплавлення деталей, що працюють в умовах гідроабразивного зносу

Розробка самозахисного порошкового дроту для наплавлення деталей, що працюють в умовах гідроабразивного зносу

Назва:
Розробка самозахисного порошкового дроту для наплавлення деталей, що працюють в умовах гідроабразивного зносу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Приазовський державний технічний університет
Літвінов
Олександр Павлович
УДК 621.791.75
Розробка самозахисного порошкового дроту для наплавлення деталей, що працюють в умовах гідроабразивного зносу
Спеціальність: 05.03.06. – Зварювання та споріднені технології
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Маріуполь 2003 р.
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Приазовському державному технічному університеті (ПДТУ) Міністерства освіти і науки України, м. Маріуполь.
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Чигарьов Валерій Васильович
ПДТУ, зав. кафедрою “Металургія і технологія зварювального виробництва”
Офіційні опоненти | доктор технічних наук, професор
Размишляєв Олександр Денисович
ПДТУ, декан зварювального факультету
кандидат технічних наук
Шевченко Ігор Валерійович
Краматорський завод металоконструкцій, начальник цеху, м. Краматорськ
Провідна установа: | Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 19.12.2003 р. у 14 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради К.12.052.01. при Приазовському державному технічному університеті за адресою: 87500, м. Маріуполь, вул. Університетська, 7
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Приазовського державного технічного університету: м. Маріуполь, вул. Апатова, 115.
Автореферат розісланий 18.11.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор Маслов В.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Наплавлення самозахисним порошковим дротом є одним з раціональних способів відновлення до первісних розмірів зношених поверхонь частин механізмів і машин та зміцнення нанесенням комплексно легованих сплавів, що мають високий опір зносу. Крім безпосереднього ефекту, що виражається в підвищенні терміну служби виробів, наплавлення забезпечує збереження оптимальної геометрії поверхонь, що зношуються. Можливість широкого варіювання хімічним складом наплавленого металу при високому рівні легування, невеликий виробничий цикл одержання різноманітних матеріалів, відсутність необхідності застосування додаткового захисту зони дуги, високі зварювально-технологічні характеристики процесу, простота використовуваного устаткування визначають її ефективність.
Актуальність теми. Найважливішою умовою забезпечення експлуатаційних характеристик наплавлених виробів є дотримання вимог щодо хімічного складу наплавленого металу, якість якого істотно залежить від композиції сердечника порошкового дроту. Тому однією з основних задач, розв'язуваних при створенні самозахисного порошкового дроту, є правильний розрахунок складу дроту за заданим хімічним складом наплавленого металу.
Наявність безлічі газошлакових композицій ускладнює розроблення порошкових дротів, вимагає великих витрат часу на експериментальні дослідження, призводить до невиправданої перевитрати дефіцитних матеріалів і не завжди гарантує досягнення необхідних результатів. Застосування різних мінералів як газошлакоутворюючих компонентів самозахисного порошкового дроту впливає на фізико-хімічні властивості шлаку і тим самим забезпечує поєднання захисних властивостей дроту з добрими зварювально-технологічними характеристиками наплавлення. Але ці мінерали, різні за хімічним складом і структурою, не є нейтральними відносно металу, а здатні в різному ступені хімічно взаємодіяти з ним і окисляти легуючі елементи дроту. Крім того, збіднюючись легуючими елементами, наплавлений метал у значній мірі втрачає свої спеціальні властивості, і для компенсації цих втрат необхідно вводити додаткову кількість легуючих елементів у порошковий дріт. Тому важливо оцінити різні системи газошлакоутворюючих компонентів з точки зору скорочення втрат легуючих елементів.
Для наплавлення деталей, що працюють в умовах гідроабразивного зносу, розроблений ряд порошкових дротів, однак їх застосування не є достатньо ефективним. У цьому зв'язку визначення шляхів збільшення переходу легуючих елементів у наплавлений метал при легуванні через сердечник самозахисного порошкового дроту, встановлення залежності хімічного складу наплавленого металу від композиції газошлакоутворюючої частини сердечника, удосконалення складу самозахисного порошкового дроту з поліпшеним комплексом службових характеристик є актуальною задачею.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Розробка самозахисного порошкового дроту для наплавлення деталей, що працюють в умовах гідроабразивного зносу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок