Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ ЗАСОБАМИ МУЗИКИ В ШКОЛАХ НОВОГО ТИПУ (НА ПРИКЛАДІ ШКОЛИ МИСТЕЦТВ)

СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ ЗАСОБАМИ МУЗИКИ В ШКОЛАХ НОВОГО ТИПУ (НА ПРИКЛАДІ ШКОЛИ МИСТЕЦТВ)

Назва:
СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ ЗАСОБАМИ МУЗИКИ В ШКОЛАХ НОВОГО ТИПУ (НА ПРИКЛАДІ ШКОЛИ МИСТЕЦТВ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,63 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Луганський державний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка
СЕРЕДЮК Оксана Станіславівна
УДК 37.035 (09)
СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ ЗАСОБАМИ
МУЗИКИ В ШКОЛАХ НОВОГО ТИПУ
(НА ПРИКЛАДІ ШКОЛИ МИСТЕЦТВ)
13.00.05 – соціальна педагогіка
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.
Науковий керівник – | доктор педагогічний наук, професор, член-кореспондент АПН України Кузь Володимир Григорович, Уманський державний педагогічний університет, ректор.
Офіційні опоненти | доктор педагогічних наук, професор Дряпіка
Володимир Іванович, Луганський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри теорії, історії музики та гри на музичних інструментах;
| кандидат педагогічних наук, доцент,
Шпак Валентина Павлівна,
Полтавський державний педагогічний університет імені В.Короленка, доцент кафедри соціальної педагогіки.
Провідна установа | Запорізький державний університет, Міністерство освіти і науки України, кафедра соціальної педагогіки, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться 15 жовтня 2003 року об 11.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розіслано 13 вересня 2003 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На нинішньому етапі розвитку нашого суспільства особливого значення набуває проблема виховання підростаючого покоління, яка стає однією з головних у педагогічній теорії і практиці. Закономірною є спроба переглянути зміст окремих понять, по-новому осмислити явища і процеси, які відбуваються у практиці сучасної школи. Це в свою чергу спонукає до пошуку нових оптимальних шляхів соціального виховання школярів на основі дослідження і відродження суспільно-історичного досвіду та культурно-педагогічних надбань українського народу.
Соціалізація особистості – актуальна проблема сучасної психолого-педагогічної науки і практики. Тому одним із стратегічних завдань національного виховання, як визначено у Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ ст., є набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу; створення оптимальних умов для соціального виховання та соціального розвитку молодого покоління.
Оскільки особистість розвивається і змінюється разом із розвитком і зміною соціально-економічних умов суспільства, то в нинішній час цей педагогічний процес потребує радикальної перебудови. Зважаючи на той факт, що науково обґрунтоване, належним чином організоване виховання відображає духовний поступ народу, процес збереження, збагачення куль-тури, можна вести мову про формування соціальної особистості, котра зможе використати це багатство.
Соціалізація як закономірний процес сприяє розвитку системи соціальних утворень у свідомості людини, в якій віддзеркалюються її найактуальніші потреби, інтереси, погляди, ставлення до інших і навколишньої дійсності, до себе самого як соціального індивіда. Специфічною ознакою цих утворень, на думку М.Боришевського, є поєднання їх з життєвими цілями, зв’язок з моральністю, втілення в світогляд-них орієнтирах людини сподівань, прагнень, переживань.
Водночас аналіз психолого-педагогічної та методичної літератури, вивчення досвіду соціального виховання учнів свідчать про те, що чимало аспектів цієї багатогранної проблеми поки що залишаються мало дослідженими. Зокрема питання соціального виховання учнів засобами музики в школі нового типу не знайшло ще всебічного висвітлення в наукових працях. Музика в соціальному вихованні школярів займає особливе місце, адже її морально-духовний зміст є основною силою впливу на особистість.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ ЗАСОБАМИ МУЗИКИ В ШКОЛАХ НОВОГО ТИПУ (НА ПРИКЛАДІ ШКОЛИ МИСТЕЦТВ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок