Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПОНИЖЕНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ НА МЕТАБОЛІЗМ ВУГЛЕВОДІВ, ЛІПІДІВ, БІЛКА ТА АКТИВНІСТЬ ДЕГІДРОГЕНАЗ У ПРОРОСТКАХ СОЇ

ВПЛИВ ПОНИЖЕНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ НА МЕТАБОЛІЗМ ВУГЛЕВОДІВ, ЛІПІДІВ, БІЛКА ТА АКТИВНІСТЬ ДЕГІДРОГЕНАЗ У ПРОРОСТКАХ СОЇ

Назва:
ВПЛИВ ПОНИЖЕНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ НА МЕТАБОЛІЗМ ВУГЛЕВОДІВ, ЛІПІДІВ, БІЛКА ТА АКТИВНІСТЬ ДЕГІДРОГЕНАЗ У ПРОРОСТКАХ СОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,43 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Тараса Шевченка
ДЖАМЄЄВ Вадим Юрійович
УДК 581.1: 58.036 + 582.739
ВПЛИВ ПОНИЖЕНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ НА МЕТАБОЛІЗМ ВУГЛЕВОДІВ, ЛІПІДІВ, БІЛКА ТА АКТИВНІСТЬ ДЕГІДРОГЕНАЗ У ПРОРОСТКАХ СОЇ
03.00.12 — фізіологія рослин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ — 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізіології та біохімії рослин Харківського національного університету Міністерства освіти України.
Науковий керівник — кандидат біологічних наук,
Жмурко Василь Васильович, доцент,
Харківський національний університет,
завідувач кафедрою фізіології та біохімії рослин
Офіційні опоненти — доктор біологічних наук,
Булах Анатолій Андрійович,
професор кафедри селекції та фізіології рослин,
Національний аграрний університет УААН,
кандидат біологічних наук,
Гридін Микола Миколайович,
Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН
старший науковий співробітник
відділу селекції озимої пшениці.
Провідна установа — Донецький державний університет.
Захист відбудеться 17 лютого 2000 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою 03127, м. Київ-127, просп. Глушкова,2, корпус 12, біофак, ауд. 215.
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, спецрада Д 26.001.24, біологічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “14” січня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
кандидат біологічних наук, прфесор Брайон О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соя, як вид, формувалася в умовах теплого мусонного клімату, тому більшість її сортів теплолюбні. Вирощування цієї культури в Україні обмежене південними районами. За даними літератури, під впливом зниженої температури на ранніх етапах онтогенезу, а також при недостатній сумі ефективних температур порушується нормальний розвиток рослин, знижується продуктивність сої, затримується визрівання (А.П. Лаханов, Н.Е. Балачкова, 1980; Сичкарь, 1984; В.В. Шерепитко, 1986; Bramlage et al., 1979).
Одним з шляхів розширення ареалу вирощування сої є створення високопродуктивних сортів, адаптивних до зниженої температури.
Робота в цьому напрямку вимагає не лише наявності вихідного матеріалу з необхідними властивостями, але й знання еколого-фізіологічних і біохімічних характеристик сортів та селекційного матеріалу.
Проте, фізіолого-біохімічні аспекти стійкості сої до несприятливих понижених температур вивчені недостатньо. Досліджувалася переважно пошкоджуюча дія низьких температур на рослини сої, що вегетують, та їх модифікаційну мінливість (В.И. Сичкарь, 1991; Marguard et.al., 1980; Eglі, Wardlow, 1980). Окремі роботи, присвячені вивченню впливу холоду на азотний обмін та зміну активності ряду дегідрогеназ рослин, які проростають та активно вегетують (Duke et.al., 1977, 1978; Henson et.al., 1980). Разом з тим, ці дані розрізненні, тобто розкривають лиш окремі зміни в метаболічних процесах при пониженій температурі. Тому вони не є достатніми для формування уявлень про механізми адаптації сої до понижених температур. У зв`язку з цим, на нашу думку, для більш глибокого розуміння ролі метаболізму в адаптації сої до несприятливих знижених температур доцільно враховувати наступне. Адаптаційні процеси на етапі проростання забезпечуються метаболітами та енергією за рахунок запасних речовин сім`ядолей. Вони витрачаються на формування проростка, біосинтетичні процеси, функції підтримання. Це може проявлятися в зміні характеру ростової реакції, інтенсивності метаболізму ліпідів, білків, вуглеводів, активності гідролітичних ферментів та дегідрогеназ. У взаємозв`язку ці процеси у сої при адаптації проростків до пониженої температури практично не вивчені.
Разом з тим, такі дані важливі у науковому відношенні для більш глибокого розуміння біологічної природи механізмів адаптації теплолюбних рослин і, зокрема, сої до низьких позитивних температур.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ВПЛИВ ПОНИЖЕНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ НА МЕТАБОЛІЗМ ВУГЛЕВОДІВ, ЛІПІДІВ, БІЛКА ТА АКТИВНІСТЬ ДЕГІДРОГЕНАЗ У ПРОРОСТКАХ СОЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок