Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ СИСТЕМ РОЗСЕЛЕННЯ

МОДЕЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ СИСТЕМ РОЗСЕЛЕННЯ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ СИСТЕМ РОЗСЕЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук
міністерство освіти і науки України
МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР
ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І СИСТЕМ
КУЛИК Алла Василівна
УДК 519.86 + 332.1
МОДЕЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ СИСТЕМ РОЗСЕЛЕННЯ
08.03.02 – економіко-математичне моделювання
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій і систем НАН України та Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, член-кореспондент АТН України Гриценко Володимир Ілліч, Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій і систем НАН України та Міністерства освіти і науки України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, Данилишин Богдан Михайлович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, заступник голови; кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Кочура Світлана Никифорівна, Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій і систем НАН України та МОН України, старший науковий співробітник відділу соціально-економічних систем та інформаційних технологій
Провiдна установа: Інститут регіональних досліджень НАН України, м. Львів
Захист відбудеться 14/11/ 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.171.02 у Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій і систем НАН України та Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680 МСП Київ 187, проспект академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кібернетичного центру НАН України, 03680 МСП Київ 187, проспект академіка Глушкова, 40.
Автореферат розiсланий 11.10.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої pади В.А.Ревін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідною умовою становлення і розвитку соціально орієнтованої економіки, забезпечення стабільності в Україні є підвищення ефективності регіонального керування, перехід від економічних механізмів до суспільних, які передбачають системне дослідження проблем і задач регіонального розвитку, а також методів їх вирішення. За таких умов важливого значення набувають комплексні економіко-математичні дослідження систем розселення, які б на основі всебічного аналізу стану справ, дозволили розробити науково обґрунтовані підходи прийняття та реалізації оперативних і стратегічних рішень щодо збалансованого розвитку всіх компонентів життєвого середовища, формування такого середовища існування, яке б повністю відповідало різноманітним, постійно зростаючим потребам і уявленням людей, забезпечувало належні умови та якість життя.
Над проблемами економіко-математичного дослідження та моделювання систем розселення працювали: С.М.Гусейн-Заде, В.А.Шупер, Ю.Р.Архіпов, А.М.Трофімов, Т.І.Заславська, М.І.Блажко, С.В.Григор'єв, Ф.М.Лістенгурт (Росія); С.Ниммик, В.Мурель, А.Марксоо (Естонія) та інші. В Україні дослідження розселення здійснювали: Н.Ф.Тимчук, В.А.Кирсанов, Д.Ф.Крисанов, Г.С.Фтомов, Л.О.Шепотько, А.І.Доценко та інші. Сучасні положення і тенденції у сфері моделювання систем розселення регулярно розглядаються на засіданнях Європейської Економічної Комісії та конференціях Генеральної Асамблеї ООН по населених пунктах.
Більшість розробок, представлених у науковій літературі, ґрунтуються на класичних економіко-математичних методах, залишаються актуальними і можуть успішно розвиватись та використовуватись. Разом із тим, залишається не розробленим комплексний підхід у моделюванні систем розселення. Більшість розробок направлені на моделювання окремих сторін систем розселення з використанням окремих економіко-математичних методів. Відсутня концепція, яка б цілісно представляла сукупність проблем та задач, що необхідно вирішити в процесі моделювання, а також підходів і методів їх реалізації. Відсутні також розробки, направлені на вирішення складних завдань, що ґрунтуються на реалізації багатьох підходів, використанні та поєднанні різних економіко-математичних методів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ СИСТЕМ РОЗСЕЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок