Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА СТАНИ АНТИФЕРОМАГНЕТИКІВ З ПЕРЕВАЖНОЮ ВЗАЄМОДІЄЮ ДЗЯЛОШИНСЬКОГО

ВПЛИВ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА СТАНИ АНТИФЕРОМАГНЕТИКІВ З ПЕРЕВАЖНОЮ ВЗАЄМОДІЄЮ ДЗЯЛОШИНСЬКОГО

Назва:
ВПЛИВ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА СТАНИ АНТИФЕРОМАГНЕТИКІВ З ПЕРЕВАЖНОЮ ВЗАЄМОДІЄЮ ДЗЯЛОШИНСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНОЇ ФІЗИКИ
НАН УКРАЇНИ
Завражна Олена Михайлівна
УДК 537.622.5
ВПЛИВ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА СТАНИ АНТИФЕРОМАГНЕТИКІВ З ПЕРЕВАЖНОЮ ВЗАЄМОДІЄЮ ДЗЯЛОШИНСЬКОГО
01.04.02 – теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Суми – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті прикладної фізики НАН України.
 
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Чепурних Геннадій Кузьмич,
Інститут прикладної фізики НАН України,
провідний науковий співробітник лабораторії мікроструктурних досліджень реакторних матеріалів.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Тарасенко Сергій Вадимович,
зав. відділу теорії магнетизму та фазових переходів
Донецького фізико-технічного інституту
ім. О.О. Галкіна НАН України;
доктор фізико-математичних наук, професор
Львов Віктор Анатолійович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри напівпровідникової
електроніки.
Захист відбудеться “4” вересня 2008 року 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.250.01 при Інституті прикладної фізики НАН України за адресою: м. Суми, вул. Петропавловська 58, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту прикладної фізики НАН України.
Автореферат розісланий “ 1 ” серпня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради С.М. Мордик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивченню фізичних властивостей антиферомагнетиків, у тому числі й антиферомагнетиків, для яких характерна взаємодія Дзялошинського, приділяється увага у зв'язку з можливістю виявлення нових станів, що представляють науковий і науково-технічний інтерес. Крім того, що антиферомагнетики, як і багато інших магнітних матеріалів, знаходять усе більш ширше застосування в таких галузях науки й техніки як обчислювальна й лазерна техніка, прикладна магнітоакустика й магнітооптика, СВЧ – спектроскопія й мікроелектроніка, увага до вивчення фізичних властивостей антиферомагнетиків пов'язана з можливістю співіснування надпровідності й антиферомагнетизму Відмітимо, що сімдесятиріччю антиферомагнетизма був присвячений спеціальний випуск журналу “ФИЗИКА НИЗКИХ ТЕМПЕРАТУР» Т. 31, №8/9 (Серпень/Вересень), 2005 рік., а також з великими перспективами, пов'язаними з реалізацією наноструктур і в антиферомагнетиках і в багатьох інших магнітовпорядкованих кристалах. У цьому відношенні заслуговує уваги визначення станів легкоосних антиферомагнетиків при довільній орієнтації зовнішнього магнітного поля щодо осі найлегшого намагнічування. Перша робота, у якій було визначено стан легкоосного антиферомагнетика при довільній орієнтації зовнішнього магнітного поля, була виконана Нєелем. Перша робота для аналогічного випадку, але з урахуванням взаємодії Дзялошинського, була виконана Ожогіним В.І. і Шапіро В.Г. Першою експериментальною роботою, у якій було показано, що поведінка магнітної підсистеми легкоосного антиферомагнетика в магнітному полі виявляється принципово різною залежно від того властива взаємодія Дзялошинського антиферомагнетику чи ні, була праця Ожогіна В.І. Є антиферомагнетики, у яких взаємодія Дзялошинського не вносить анізотропію в базисній площині (антисиметрична форма взаємодії Дзялошинського), і такі антиферомагнетики, у яких взаємодія Дзялошинського вносить анізотропію в базисній площині (симетрична форма взаємодії Дзялошинського). Представники перших – антиферомагнетик б-Fe2O3 і ортоферити з точкою Моріна, а других – тетрагональні антиферомагнетики MnF2, FeF2, CoF2. Обом типам антиферомагнетиків дослідники приділяють увагу й сьогодні. З величезної кількості експериментальних і теоретичних досліджень можна зробити висновок, що поведінка магнітної підсистеми вказаних типів антиферомагнетиків у магнітному полі паралельному осі OY (або що теж саме, в магнітному полі паралельному осі ОХ, принципово важлива сама умова перпендикулярності магнітного поля осі найлегшого намагнічування, яка паралельна осі OZ) не залежить від того, вносить взаємодія Дзялошинського анізотропію в базисну площину чи ні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВПЛИВ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА СТАНИ АНТИФЕРОМАГНЕТИКІВ З ПЕРЕВАЖНОЮ ВЗАЄМОДІЄЮ ДЗЯЛОШИНСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок