Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Патофізіологічні механізми атрофії альвеолярних відростків різного походження У РІЗНОВІКОВИХ щурів

Патофізіологічні механізми атрофії альвеолярних відростків різного походження У РІЗНОВІКОВИХ щурів

Назва:
Патофізіологічні механізми атрофії альвеолярних відростків різного походження У РІЗНОВІКОВИХ щурів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,10 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шнайдер Станіслав Аркадійович
УДК 539.166: 616 – 007/616.716.85
Патофізіологічні механізми атрофії альвеолярних
відростків різного походження У РІЗНОВІКОВИХ щурів
14.03.04 – патологічна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Напханюк Володимир Клеонтійович,
Одеський державний медичний
університет МОЗ України, завідувач кафедри гістології,
ембріології та цитології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, з.д.н.т. України Гоженко Анатолій Іванович,
Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри загальної та клінічної патофізіології
доктор медичних наук, доцент Роговий Юрій Євгенович,
Буковинська державна медична академія МОЗ України, професор кафедри патологічної фізіології
Провідна установа:
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця, відділ по вивченню гіпоксичних станів, НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 26 лютого 2002 року о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.01 при Одеському державному медичному університеті (65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету (65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 3).
Автореферат розісланий 21.01.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к. мед. н. Соболєв Р.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією із актуальних проблем сучасної медичної науки є дослідження комплексу патофізіологічних зрушень, які виникають в організмі людей та тварин, що підпали зовнішньому та інкорпорованому ?-опроміненню внаслідок аварії на ЧАЕС. Важливим є і те, що навіть у випадку виходу цих людей із зони жорсткого контролю до відносно чистих областей не спостерігається відновлення здоров'я до фізіологічного рівня (Барабой В.В., 1996; Барьяхтар В.Г., 1995). Більш того, з часом через роки після роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС, стан здоров'я ліквідаторів продовжує погіршуватись. Первинні функціональні зміни, що виникли у більшості випадків, сприяють виникненню серйозних органічних патологій (Барабой В.А., Ялкут С.І., 1994; Ейдус Л.Х., 1994). Відомо, що внаслідок тривалої дії ?-іонізуючої радіації відзначаються яскраво виражені зрушення у ротовій порожнині і зокрема ураження твердих тканин зубів (Коваленко О.М. 1999; Велигоря І.Є., 1999) та набули широкого поширення захворювання, що призводять до втрати зубів (Прохорончуков А.А. та інші, 1999). З іншого боку втрата зубів викликає прогресуючу атрофію альвеолярних відростків щелепного апарата. На думку деяких авторів це обумовлено тим, що внаслідок втрати зубів зменшується навантаження на кістки щелепи і як наслідок цього у них виникають незворотні процеси (Петрович Ю.А., 1988; Терешина Т.П., 1996). Таке явище отримало назву “атрофії кісткової тканини від бездіяльності”.
Така ситуація складає визначенні труднощі при вирішенні питань раціонального та повноцінного відновлення функціонального стану зубощелепної системи, що природньо, у подальшому несприятливо відбивається на загально-соматичному та психологічному самопочутті хворих. Але, незважаючи на важливе значення цієї проблеми для практичної стоматології у сучасній літературі існує незначна кількість даних про особливості мінерального обміну та його вплив на розвиток остеопатій у кісткових тканинах зубо-щелепної області у осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (Велигоря І.Є., 1999; Волков С.М., 1996). Не з'ясованими також являються механізми розвитку інволюційних змін у кістках щелепи за умов тривалої дії тотального g-опромінення у низьких дозах.
Отже, висока питома вага, яку останнім часом займає пародонтоз серед патологій зубо-щелепного апарату та його постійне зростання і особливо у осіб, що підлягли тривалому впливові низько інтенсивного g-опромінення, доводять доцільність досліджень патофізіологічних механізмів розвитку остеопатій в опроміненому організмі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Патофізіологічні механізми атрофії альвеолярних відростків різного походження У РІЗНОВІКОВИХ щурів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок