Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НІМЕЦЬКІ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНІ В ДОНБАСІ (1943-1954 РР.)

НІМЕЦЬКІ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНІ В ДОНБАСІ (1943-1954 РР.)

Назва:
НІМЕЦЬКІ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНІ В ДОНБАСІ (1943-1954 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,91 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Баглікова Марина Сергіївна
УДК 94(477.6)"1943/1954"- 054.65 (=112.2)
НІМЕЦЬКІ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНІ
В ДОНБАСІ (1943-1954 РР.)
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ДОНЕЦЬК - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Добров Петро Васильович,
завідувач кафедри історії України
Донецького національного університету
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України,
Заслужений діяч науки і техніки України
Реєнт Олександр Петрович,
заступник директора Інституту історії
України НАН України
кандидат історичних наук, доцент
Грідіна Ірина Миколаївна,
доцент кафедри міжнародних відносин
та зовнішньої політики
Донецького національного університету
Провідна установа - Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (м. Харків)
Захист відбудеться 24 листопада 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корп., ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 20 жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з багатьох напрямів дослідження проблем Другої світової війни є вивчення її соціальних аспектів. Дотримання гуманістичного підходу до історії війни - розуміння трагедії народу загалом і кожної окремої людини зокрема - дозволяє уникнути збочень радянської історіографії – глорифікації і гіпертрофованої героїзації та навіть романтизації історії війни, замовчування або фальсифікації непривабливих її сторін, таких, наприклад, як військовий полон.
Проблема, пов’язана з “в’язнями війни”, сьогодні, безперечно, набуває актуальності внаслідок кількох причин. По-перше, розтаємничення таємних документів дає можливість заповнити таку прогалину у вітчизняній історії, як іноземні військовополонені в СРСР. По-друге, масове порушення прав полонених, що відбувається сьогодні всупереч міжнародно-правовим нормам, свідчить про те, що проблема полону є не тільки питанням відповідальності сторін, що воюють, але й критерієм морального здоров’я суспільства. Протягом світової історії полон розумівся та визнавався міжнародним правом як припинення для полонених стану війни. Сторона, що полонила, брала на себе зобов’язання створити належні умови перебування у полоні. Запеклий характер Другої світової війни перевернув це традиційне уявлення, перетворивши полон на продовження війни, через жорна якого пройшло 35 млн. військовополонених усіх країн - учасниць війни.
Тривалий час проблема полону військовополонених в СРСР замовчувалася або фальсифікувалася. Лише розтаємничення архівів дозволило з достатнім рівнем об’єктивності поставитися до трагічної долі людей, які опинилися у становищі полонених.
Особливості перебування німецьких військовополонених у Донбасі – це складова частина історії радянського полону. Регіональний аспект вивчення проблеми цілком обґрунтований. Донбас з його могутнім виробничим потенціалом, зруйнованим війною, може бути моделлю для вивчення політики радянської держави щодо військовополонених та використання їх праці у відбудові народного господарства в умовах воєнного і післявоєнного часу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження пов’язане з розробкою проблем держбюджетної теми Донецького національного університету “Актуальні проблеми історії України: регіональні аспекти” (номер державної реєстрації 0105U004466).
Об’єктом дослідження виступають німецькі військовополонені, які перебували на території Радянського Союзу у воєнний та післявоєнний період.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: НІМЕЦЬКІ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНІ В ДОНБАСІ (1943-1954 РР.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок