Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОПОЛІТИЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ В ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНІЙ ЄВРОПІ

ГЕОПОЛІТИЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ В ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНІЙ ЄВРОПІ

Назва:
ГЕОПОЛІТИЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ В ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНІЙ ЄВРОПІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,15 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Черник Петро Петрович
УДК 327 (73+410)
ГЕОПОЛІТИЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ
В ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНІЙ ЄВРОПІ
Спеціальність 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Національного університету “Львівська політехніка”
Науковий керівник: |
кандидат історичних наук, доцент
Ткачук Павло Петрович,
Львівський інститут Сухопутних військ
Національного університету “Львівська політехніка”, начальник
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, професор
Бурдяк Віра Іванівна
Чернівецький національний університет імені Ю.Федьковича
професор кафедри політології та державного управління
доктор історичних наук, професор
Трофимович Володимир Васильович,
Національний університет “Острозька академія”, завідувач кафедри історії
Захист відбудеться 29 квітня 2008 року о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.11 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 19, ауд. 25.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005 м.Львів, вул. М.Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 27 березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 35.051.11.
кандидат географічних наук, доцент |
Присяжнюк Ю.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Наприкінці ХХ ст. відбулися глибокі геополітичні зміни, значення яких для Європи та світу важко переоцінити. Поряд із далекосяжним за наслідками процесом становлення нового світового порядку, проголошення незалежної Української держави, на думку відомого американського політолога З.Бжезінського, стало однією з найвагоміших геополітичних подій сучасності.
Завдяки геополітичному становищу, історичному досвіду, культурним традиціям, багатим природним ресурсам, потужному економічному, науково-технічному та інтелектуальному потенціалу Україна може стати важливою регіональною потугою, здатною відігравати вагому роль у забезпеченні політико-економічної стабільності в Європі. Особливого значення Україна надає розвиткові взаємовідносин з країнами Центрально-Східної Європи, адже добросусідські стабільні стосунки з цими державами є необхідною передумовою її європейської та євроатлантичної інтеграції, активної участі в регіональному та субрегіональному співробітництві.
З огляду на низку історичних, геополітичних, культурних та інших факторів, становлення і розвиток відносин України з державами Центрально-Східної Європи мають свої особливості. По-перше, це схожість соціально-економічних і політичних проблем, які доводиться розв’язувати на шляху трансформації посткомуністичних суспільств; по-друге, це спільна зацікавленість у швидкому і повномасштабному входженні у європейські структури; по-третє, це визнання державами Центрально-Східної Європи необхідності активної участі України у перетвореннях регіону, що робить її впливовим чинником регіонального розвитку. Однак географічне розташування й спільність історичного минулого країн Центрально-Східної Європи не лише об’єднує їх, а й створює певні проблеми: даються взнаки відмінності у поглядах щодо європейської та євроатлантичної інтеграції, спостерігається різниця в темпах і формах військово-політичного співробітництва тощо. Тому комплексне дослідження геополітичного положення України в Центрально-Східній Європі має як теоретичне, так і практичне значення, адже розбудова рівноправних партнерських відносин між країнами Центрально-Східної Європи відповідає інтересам не лише їхніх безпосередніх учасників, а й інтересам усієї Європи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота тісно пов’язана з науковою проблематикою, над якою працює кафедра політології Національного університету “Львівська політехніка”, зокрема з науковими програмами, які стосуються європейського вибору зовнішньої політики України, питань теорії і методології дослідження міжнародних систем тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ГЕОПОЛІТИЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ В ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНІЙ ЄВРОПІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок