Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОПОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЕЛЕКТОРАЛЬНОГО ПОЛЯ УКРАЇНИ

ТОПОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЕЛЕКТОРАЛЬНОГО ПОЛЯ УКРАЇНИ

Назва:
ТОПОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЕЛЕКТОРАЛЬНОГО ПОЛЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,13 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“Запорізький інститут державного та муніципального управління”
ГУГНІН Едуард Анатолійович
УДК 316.343:342.82
ТОПОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
ЕЛЕКТОРАЛЬНОГО ПОЛЯ УКРАЇНИ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціології та соціальної роботи Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління”.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Малахова Жанна Дмитрівна,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”, професор кафедри соціології та соціальної роботи
(м. Запоріжжя).
Офіційні опоненти: доктор філософських наук,
старший науковий співробітник
Головаха Євген Іванович,
Інститут соціології НАН України, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу історії, теорії та методології соціології (м. Київ);
кандидат історичних наук, доцент
Чигрин Віктор Олександрович,
Таврійська державна агротехнічна академія,
завідувач кафедри філософії і соціології (м. Мелітополь).
Захист відбудеться “14” грудня 2007 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.127.02 при Гуманітарному університеті “ЗІДМУ” (69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70б; т. 64-57-15).
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління” (69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70б).
Автореферат розісланий “12” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Л. Катаєв


ВСТУП
Актуальність теми. Події останніх років, що відбулися в Україні після президентських виборів 2004 року, продемонстрували невміння українських політиків аналізувати політичний простір країни, а також поверховість їхніх суджень про специфіку наявних політичних відносин. Це зумовило, з одного боку, продукування певних політичних кліше (наприклад, “протистояння сходу і заходу”, “помаранчевий захід і біло-блакитний схід”), а з іншого – неспроможність застосування таких кліше на практиці і, перш за все, під час виборчих кампаній. Більшість політиків уявляють політичний простір як теоретичний конструкт, як сукупність об’єктивних збалансованих самопідтримуючих структур. Водночас, політичний простір і будь-яке його поле – це реальна сутність, арена динамічної безперервної боротьби за право домінувати в ньому. Зважаючи на це, варто враховувати, що кожне з полів політичного простору має власну (притаманну тільки йому) топологію, логіку функціонування, “правила гри” і домінуючий капітал.
Особливо рельєфно невідповідність політичного простору як теоретичного конструкту і як реальної сутності проявляється в процесі проведення передвиборчих кампаній, коли чимало політичних сил можуть здобути підтримку там, де на неї не розраховують, і, навпаки, ризикують залишитись без підтримки у виграшних, на їхню думку, регіонах. Як вважає дисертант, це пов’язано з поверховим аналізом (а подеколи й з відвертим нехтуванням) топологічних характеристик політичного простору і його складової – електорального поля. Оскільки електоральні переваги і засновані на них об’єднання людей з більш-менш подібними позиціями в соціальному просторі зовсім не є неминучістю, а можливість союзу між людьми, розділеними більшою соціальною дистанцією, апріорі не можна виключати.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до наукової теми “Особливості соціальних перетворень в сучасній Україні” (шифр державної реєстрації 0106U000729), що з 2006 року розробляється колективом кафедри соціології та соціальної роботи Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління”. Дисертант підготував розділ звіту, присвячений вивченню електорального поля України як об’єкта соціологічного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ТОПОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЕЛЕКТОРАЛЬНОГО ПОЛЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок