Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН 7-8 КЛАСІВ

РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН 7-8 КЛАСІВ

Назва:
РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН 7-8 КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім. Г.С. СКОВОРОДИ
ГАМАНЮК Ольга Анатоліївна
УДК 37.026.7
РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН
7-8 КЛАСІВ
13.00.09 – теорія навчання
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Краматорському економіко-гуманітарному інституті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Коротяєв Борис Іванович,
Краматорський економіко-гуманітарний інститут
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Євдокимов Віктор Іванович,
Харківський державний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди, перший проректор, завідувач кафедри педагогіки початкового навчання та дошкільного виховання;
кандидат педагогічних наук, доцент
Олійник Ріта Вікторівна,
Слов`янський державний педагогічний інститут,
доцент кафедри фізики.
Провідна установа: Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка, кафедра педагогіки Міністерства освіти і науки України, м. Полтава.
Захист відбудеться “24”квітня 2002 о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61078, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. №216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного
педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди за адресою:
61168, м.Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215 – В.
Автореферат розісланий “___ березня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Проблема розвитку творчої пізнавальної діяльності учнів на всіх етапах їхнього навчання набуває в цей час особливої гостроти. Це пов'язано з тим, що в житті країни відбуваються значні зміни - соціальні, політичні, економічні, в ході яких будується незалежна правова держава з усіма демократичними інститутами, утверджуються політичні права і свободи громадян України, розгортається з усіма атрибутами ринкова економіка, формуються такі нові соціальні верстви населення, як середній клас власників, підприємців, наймана робоча сила.
Внаслідок цих змін сьогоднішній випускник середньої загальноосвітньої школи зіткнеться з реаліями життя, принципово відмінними від тих, до яких традиційно готувала школа в усі попередні десятиріччя.
Нові умови життя вимагають від випускника добре орієнтуватися в інформаційних потоках, знати основи і механізми ринкової економіки, чинні закони України, уміти використати надані Конституцією права й свободу вибору, приймати самостійні рішення при виборі тих чи інших варіантів поведінки та діяльності, бути готовим нести повну відповідальність перед законом, людьми і власною совістю за зроблений вибір.
Отже, такі якості особистості учня школи, як начитаність та орієнтованість, самостійність, різноманітна творча діяльність, у тому числі й пізнавальна, творчий і самостійний підхід до прийняття рішення при виборі, відповідальність за прийняте рішення стають найціннішим капіталом не тільки кожної окремої особи, але й суспільства в цілому.
У процесі навчання повинні знайти місце такі психолого-педагогічні та дидактико-методичні механізми та методи, які дозволяли б надійно й ефективно формувати творчий потенціал особистості школяра.
Пошуку цих механізмів і присвячені численні й різнопланові дослідження, результати яких знайшли відображення у працях В. Андреєва, А. Алексюка, М. Александрова, Ю. Бабанського, В. Бондаря, В. Безпалька, Б. Гершунського, В. Євдокимова, М. Євтуха, Б. Коротяєва, В. Лозової, М. Махмутова, І. Підласого, П. Підкасистого, Н. Половникової, В. Паламарчук, О. Савченко, Т. Шамової.
У педагогічній науці накопичений значний фактичний, експериментальний і теоретичний матеріал, що дозволяє дослідити проблему розвитку творчої пізнавальної діяльності учнів у нових зв'язках і відношеннях з урахуванням змін, що виникають у суспільному, політичному та економічному житті країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН 7-8 КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок