Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ В СЕРЕДНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

РОЗВИТОК ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ В СЕРЕДНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
РОЗВИТОК ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ В СЕРЕДНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,36 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
Форостян Анатолій Федорович
УДК : 37.015.2:371.383(477.7)
РОЗВИТОК ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ В СЕРЕДНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2007Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Херсонському державному університеті, Міністерство освіти і науки України, м. Херсон.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Левченко Микола Григорович,
Херсонський державний університет,
декан факультету культури і мистецтв.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Васянович Григорій Петрович,
Львівський науково-практичний центр
професійно-технічної освіти АПН України,
завідувач відділу гуманітарної освіти;
кандидат педагогічних наук, доцент
Єршова Людмила Михайлівна,
Житомирський агроекологічний університет,
доцент кафедри культури і мистецтв.
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний університет
імені К.Д. Ушинського, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України,
м. Одеса.
Захист відбудеться 15 травня 2007 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40).
Автореферат розіслано 12 квітня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Сейко Н.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Серед пріоритетних завдань реформування системи освіти, що передбачає гуманізацію та гуманітаризацію навчання, особлива увага акцентується на необхідності інтеграції України до європейської спільноти з орієнтацією на фундаментальні цінності загальноосвітньої культури.
У контексті загальноєвропейських підходів до побудови вітчизняної системи освіти особливої актуальності набувають дисципліни художньо-естетичного циклу, сутність викладання яких зумовлена культурним потенціалом суспільства, значенням культурологічного компонента, місцем гуманітарних дисциплін у системі середньої освіти, рівнем підготовки вчителів художньо-естетичного циклу.
Звернення до найкращих надбань української педагогічної думки минулого, досвід естетичного виховання у середніх закладах освіти окреслює ряд проблем, які вимагають науково-теоретичного та практичного вирішення.
У зв’язку з цим виникає нагальна потреба, по-перше, аналізу актуальних питань історичного минулого українського шкільництва ХІХ століття у процесі реорганізації національної системи освіти та наближення її до європейських стандартів, по-друге, дослідження досвіду роботи навчальних закладів та використанням певних аспектів їх діяльності в сучасній педагогіці. По-третє, поширення наукової проблематики і тісно з нею пов'язані джерелознавчі дослідження, на думку академіка П. Тронька, сприяють розвитку сучасної історичної науки, що не може бути досконалим без повного вивчення та творчого використання краєзнавчого матеріалу. Тому дослідження історії освіти регіонів стає важливим етапом вивчення педагогічної науки в цілому.
Результати аналізу історичної, педагогічної, мистецтвознавчої літератури свідчать, що проблемі розвитку середньої освіти та естетичного виховання в Україні присвячено значну кількість праць. Зокрема, історичні аспекти розвитку освіти другої половини ХІХ – початку ХХ століття висвітлювалися у дослідженнях І. Альошинцева, Є. Мединського, В. Мілюкова, О. Піскунова, С. Рождественського та інших. Проблеми становлення та розвитку національної школи України розглядали М. Левківський, С. Коновець, В. Майборода, Є. Оленський, В. Ступак, О. Сухомлинська, М. Ярмаченко, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ В СЕРЕДНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок