Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗАПОБІГАННЯ БАНКРУТСТВУ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗАПОБІГАННЯ БАНКРУТСТВУ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗАПОБІГАННЯ БАНКРУТСТВУ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,43 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ГУК ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 338.45:621:658.011.7
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗАПОБІГАННЯ БАНКРУТСТВУ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.00.04. – економіка та управління підприємствами (машинобудування та приладобудування)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обліку та аналізу Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | кандидат економічних наук, доцент
ПАРТИН ГАЛИНА ОСТАПІВНА,
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри обліку та аналізу
Офіційні опоненти – | доктор економічних наук, професор
ТЕРЕЩЕНКО ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧ,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана,
професор кафедри фінансів підприємств
кандидат економічних наук, доцент
ШТАНГРЕТ АНДРІЙ МИХАЙЛОВИЧ,
Українська академія друкарства,
доцент кафедри економіки, обліку і аудиту у видавничо-поліграфічному комплексі
Захист відбудеться “30” квітня 2008 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.03 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, м. Львів, вул.С.Бандери,12, IV н.к., ауд.209-А).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, м.Львів, вул.Професорська,1).
Автореферат розісланий “27” березня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.е.н. Завербний А.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток ринкової економіки неможливий без формування ефективного інституту запобігання банкрутству. Рівень ефективності інституту запобігання банкрутству в економіці країни визначається його здатністю забезпечувати розвиток вільної конкуренції, сприяти подоланню структурних та галузевих диспропорцій, активізувати інноваційні процеси, спонукати підприємства адекватно формувати елементи запобігання банкрутству, зумовлювати необхідність розробки загальнонаціональних стратегій підтримки вітчизняних виробників та становлення пріоритетів розвитку економіки, а найголовніше – бути основним індикатором у процесі природного відбору на ринкових засадах окремих видів продукції, підприємств, галузей економіки. Особливо актуальним питання банкрутства є для вітчизняної машинобудівної промисловості, більшість підприємств якої під час економічної кризи 90-х років минулого століття збанкрутували або опинилися на межі банкрутства.
Сучасний інститут запобігання банкрутству, як явище, в українській економіці не має глибокого коріння. В Україні відсутній достатній досвід для формування ефективних механізмів запобігання банкрутству, не накопичено підприємницької практики застосування інструментів запобігання банкрутству, що створює перешкоди для формування ефективного вітчизняного інституту запобігання банкрутству. Аналізуючи світову практику формування та розвитку інституту запобігання банкрутству, доцільно зазначити, що він є одним із найгнучкіших та найдинамічніших елементів як ринкової економіки, так і законодавства західних країн.
Ставлення до банкрутства в українському суспільстві, зокрема й у бізнес-середовищі, є переважно негативним. По-перше, через те, що він є новим і незнайомим для більшості людей. По-друге, банкрутство часто використовується в українських реаліях ведення бізнесу у приватних інтересах: для зміни форми власності, перерозподілу майна, обману партнерів по бізнесу, захоплення ресурсів тощо. Тому завдання розробки елементів вітчизняного інституту запобігання банкрутству є актуальним та потрібним. Особливо гостро стоїть потреба формування надійних та ефективних елементів запобігання банкрутству підприємств, зважаючи на високий рівень ризику та невизначеність підприємницької діяльності.
Проблематику формування та розвитку системи запобігання банкрутству підприємств розкривають у своїх працях такі вітчизняні та іноземні науковці, як Альтман Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗАПОБІГАННЯ БАНКРУТСТВУ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок