Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ СУДОВОЇ ВЛАДИ

ПРОБЛЕМИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ СУДОВОЇ ВЛАДИ

Назва:
ПРОБЛЕМИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ СУДОВОЇ ВЛАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НацІональна юридиЧна академІЯ УкраЇни
імені Ярослава Мудрого
Городовенко Віктор Валентинович
УДК .19
ПРОБЛЕМИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ СУДОВОЇ ВЛАДИ
Спеціальність 12.00.10 – судоустрій;
прокуратура та адвокатура
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків — 2006
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі організації судових та правоохоронних органів Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, професор Марочкін Іван Єгорович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри організації судових та правоохоронних органів.
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, професор Михайленко Олександр Романович, Академія адвокатури України, завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики;
- кандидат юридичних наук, професор Полянський Юрій Євгенович, Одеська національна юридична академія України, проректор (Міністерство освіти і науки).
Провідна установа – Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України.
 
Захист відбудеться 8 червня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розіслано 4 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Рум’янцев
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Актуальність теоретичних і практичних питань, пов’язаних з незалежністю судової влади, є беззаперечною. На сучасному етапі розвитку України, у період становлення й розвитку правової держави, формування громадянського суспільства актуалізуються дослідження сутності судової влади й гарантій забезпечення її незалежності. Незалежність судової влади є однією з вагомих демократичних засад суспільства, реалізація якої – важлива умова побудови правової держави.
Проблема незалежності судової влади не обмежується окремою державою, а привертає увагу міжнародного співтовариства, тому можливо говорити про інтернаціоналізацію стандартів у галузі судоустрою.
Вступивши в 1995 р. до Ради Європи, наша країна взяла на себе певні зобов’язання щодо забезпечення незалежності судової влади та її носіїв. Міжнародно-правові документи передбачають право на справедливий суд і неодмінно підкреслюють такі властивості суддів, як незалежність, безсторонність і компетентність (ст.6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (1950 р.)). Отже, актуальність теми дисертації зумовлюють потреби конкретизації в національному законодавстві цих, загальних за своїм змістом положень стосовно незалежності судової влади.
Із прийняттям Конституції України (1996 р.) визначено існування судової влади (ст.6), гарантовано незалежність і недоторканність суддів, заборонено вплив на них у будь-який незаконний спосіб. У Законі України “Про статус суддів” (1992 р.) зазначається, що незалежність суддів забезпечується передбаченою законом процедурою здійснення правосуддя, відповідальністю за неповагу до суду чи судді, недоторканністю суддів (ст.11). Зазначене свідчить, що саме зараз так необхідний принципово новий підхід до визначення поняття, ознак, функцій і змісту незалежності судової влади, удосконалення гарантій її реалізації.
Незважаючи на те, що окремі проблеми незалежності суддів уже були предметом вивчення деяких учених, комплексного наукового дослідження природи і змісту незалежності судової влади в Україні не проводилося. Належне вдосконалення гарантій незалежності судової влади у відповідності з міжнародно-правовими стандартами є вирішальним кроком до становлення самодостатньої гілки влади, здатної забезпечити надійний захист прав та основних свобод людини і громадянина.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ СУДОВОЇ ВЛАДИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок