Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОТОІНДУКОВАНІ ГРАТКИ ПРОСТОРОВОГО ЗАРЯДУ В СЕГНЕТОНАПІВПРОВІДНИКОВИХ КРИСТАЛАХ Sn2P2S6

ФОТОІНДУКОВАНІ ГРАТКИ ПРОСТОРОВОГО ЗАРЯДУ В СЕГНЕТОНАПІВПРОВІДНИКОВИХ КРИСТАЛАХ Sn2P2S6

Назва:
ФОТОІНДУКОВАНІ ГРАТКИ ПРОСТОРОВОГО ЗАРЯДУ В СЕГНЕТОНАПІВПРОВІДНИКОВИХ КРИСТАЛАХ Sn2P2S6
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,95 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КЕДИК Ігор Васильович
УДК 530.182:535.326
ФОТОІНДУКОВАНІ ГРАТКИ ПРОСТОРОВОГО ЗАРЯДУ В СЕГНЕТОНАПІВПРОВІДНИКОВИХ КРИСТАЛАХ Sn2P2S6
01.04.10 – фізика напівпровідників та діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізики напівпровідників та в Науково-дослідному інституті фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Грабар Олександр Олексійович,
завідувач відділом Інституту фізики і хімії твердого тіла УжНУ
Офіційні опоненти: доктор фізико – математичних наук, професор
Кикинеші Олександр Олександрович,
Ужгородський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра твердотільної електроніки
доктор фізико – математичних наук, професор
Влох Ростислав Орестович,
Інститут фізичної оптики Міністерства освіти і науки України (м. Львів), заступник директора
Провідна установа: Інститут фізики напівпровідників НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “_27__травня_2004 р. о _1400_год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К61.051.01 в Ужгородському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Ужгород, вул. Волошина, 32, ауд. № 137.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету (м. Ужгород, вул. Капітульна, 6).
Автореферат розісланий “_23__”__квітня__2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фіз. – мат. наук _____________________проф. Блецкан Д.І.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Просторово-періодичне освітлення в фоточутливому матеріалі приводить до формування граток просторового заряду та відповідного поля просторового заряду. В електрооптичних кристалах присутність такого поля викликає просторову модуляцію показника заломлення n. Дослідження фоторефрактивного (ФР) ефекту, тобто зміни показника заломлення під дією світла, привертає увагу можливістю застосування в динамічній голографії для підсилення слабких лазерних пучків та корекції їх поперечної структури, підсилення контрасту зображень та їх оптичної обробки в реальному часі. Дослідження ФР властивостей матеріалів дають можливість отримати інформацію про процеси, які відбуваються під час формування граток просторового заряду: фотогенерацію, дифузію та релаксацію носіїв заряду, а також дозволяють оцінити діелектричні та нелінійно-оптичні параметри досліджуваного матеріалу.
Високі значення n можуть бути отримані в матеріалах із значними електрооптичними коефіцієнтами, до яких відносяться зокрема сегнетоелектричні кристали. Можна виділити два основні типи ФР матеріалів. До першого типу відносяться напівпровідникові матеріали, такі як GaAs, CdTe та інші, з порівняно малою фотоіндукованою зміною n, але малоінерційним ФР відгуком (порядка мікро-секунд). До другого типу належать широкозонні діелектричні кристали типу BaTiO3, LiNbO3, BaXSr1-XNb2O6 та інші, що характеризуються високими амплі-туд-ними значеннями n, але відносно тривалим часом ФР відгуку. Тому важливим завданням є пошук та оптимізація матеріалів, які б поєднували високі значення n та швидкий ФР відгук.
Крім того, актуальною є розробка ФР матеріалів, чутливих у червоній та інфрачервоній областях спектру, оскільки саме в цьому діапазоні випромінюють промислові напівпровідникові лазери та працюють сучасні оптоволоконні лінії зв’язку.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота включає результати досліджень, що виконувались на кафедрі фізики напівпровідників і в Науково-дослідному Інституті фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету відповідно до плану наступних держбюджетних науково-дослідних робіт: “Нові складні напівпро-відникові матеріали для оптичних пристроїв видимого та ІЧ діапазонів спектру” (№0198U003094, 1997-1998); “Фоторефрактивні та нелінійно-оптичні халько-ге-нідні матеріали для видимого та ІЧ діапазонів спектру” (№0100U005330, 2000-2002); “Фотоіндуковані та релаксаційні процеси в нелінійних сегнето-напів-провідникових кристалах” (№0103U001685, 2003-2005).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ФОТОІНДУКОВАНІ ГРАТКИ ПРОСТОРОВОГО ЗАРЯДУ В СЕГНЕТОНАПІВПРОВІДНИКОВИХ КРИСТАЛАХ Sn2P2S6

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок