Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ НЕОДНОРІДНОСТЕЙ ПОВЕРХНІ НА ПЕРЕНОС ЗАРЯДУ В ТОНКИХ ПЛІВКАХ МЕТАЛІВ

ВПЛИВ НЕОДНОРІДНОСТЕЙ ПОВЕРХНІ НА ПЕРЕНОС ЗАРЯДУ В ТОНКИХ ПЛІВКАХ МЕТАЛІВ

Назва:
ВПЛИВ НЕОДНОРІДНОСТЕЙ ПОВЕРХНІ НА ПЕРЕНОС ЗАРЯДУ В ТОНКИХ ПЛІВКАХ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,85 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника
На правах рукопису
Пенюх Богдан Романович
УДК 539.216 + 546.3
ВПЛИВ НЕОДНОРІДНОСТЕЙ ПОВЕРХНІ НА ПЕРЕНОС ЗАРЯДУ В ТОНКИХ ПЛІВКАХ МЕТАЛІВ
01.04.18 – Фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Івано-Франківськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної і біомедичної електроніки
Львівського національного університету імені Івана Франка,
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри фізичної і біомедичної електроніки Львівського національного університету імені Івана Франка
Стасюк Зиновій Васильович
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач відділу теорії нерівноважних процесів
Інституту фізики конденсованих систем НАН України (м. Львів)
Токарчук Михайло Васильович
кандидат фізико-математичних наук, професор кафедри фізики металів Львівського національного університету імені Івана Франка
Миколайчук Олексій Гордійович
Провідна установа: Інститут фізики НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “ 23 ” грудня 2005 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 20.051.06 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57, вченому секретарю спеціалізованої вченої Ради Д 20.051.06.
Автореферат розісланий “_22___” __листопада_ 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Ради Д 20.051.06
д.т.н., професор Сіренко Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Значна увага до вивчення фізичних явищ в тонких плівках обумовлена як широким використанням тонких шарів речовини у ряді сучасних технологій, так і важливим пізнавальним значенням цих досліджень. Тонкі шари речовини є основними елементами ряду пристроїв у мікроелектроніці, техніці надвисоких частот, оптоелектроніці та інших галузях сучасної техніки. Вивчення фізичних властивостей плівок дозволяє отримати не тільки надзвичайно цінну інформацію необхідну для розуміння фундаментальних властивостей твердих тіл та їхньої поверхні, а й передбачити особливості технології виготовлення тонкоплівкових елементів із прогнозованими властивостями. Подальша мініатюри-зація електронних пристроїв та поява нанотехнологій призвели до необхідності вивчення надтонких (в ряді випадків – субатомних) плівок металів перспективних з точки зору використання їх в якості провідних і резистивних елементів мікроелектронних пристроїв.
При наявності значної кількості публікацій з питань фізики тонких плівок у багатьох роботах не забезпечена необхідна чистота експерименту (в першу чергу ступінь розрідження газового середовища та знегаження підкладок і випарників досліджуваних матеріалів), відсутні дані про структуру досліджуваних плівок, значна частина експериментальних робіт присвячена вивченню об’єктів товщиною понад 20 нм. Особливо цікавими є роботи останніх років, в яких вказано на можливості формування провідних плівок товщиною в декілька нанометрів шляхом попереднього нанесення на діелектричну підкладку сурфактантних шарів субатомної товщини, що змінюють умови росту в гетероепітаксіальних системах і сприяють переходу від острівцевих до суцільних плівок.
Тому проведення комплексного дослідження структури і розмірних залежностей різних кінетичних коефіцієнтів ультратонких плівок і сумісне трактування отриманих результатів становить значний науковий і практичний інтерес.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрах загальної фізики та фізичної і біомедичної електроніки в лабораторії “Фізики тонкошарових покрить” Львівського національного університету імені Івана Франка за планом наукових держбюджетних тем Фз-43Б "Вплив субатомних покрить на електронні властивості поверхні кристалів та тонких плівок перехідних металів" (№ держреєстрації 0100U001451) та Фз-147ф "Структура і електронні властивості тонких шарів металів субатомної та нанометрової товщини" (№ держреєстрації 0103U001942).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВПЛИВ НЕОДНОРІДНОСТЕЙ ПОВЕРХНІ НА ПЕРЕНОС ЗАРЯДУ В ТОНКИХ ПЛІВКАХ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок