Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ процесів передавання даних в ІНФОРМАЦІйно-вимірювальних системах інженерних мереж

МОДЕЛЮВАННЯ процесів передавання даних в ІНФОРМАЦІйно-вимірювальних системах інженерних мереж

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ процесів передавання даних в ІНФОРМАЦІйно-вимірювальних системах інженерних мереж
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,37 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вінницький державний технічний університет
Єлісєєнко Андрій Євгенович
УДК 681.317
МОДЕЛЮВАННЯ процесів передавання даних
в ІНФОРМАЦІйно-вимірювальних системах
інженерних мереж
Спеціальність 01.05.02 – математичне моделювання та
обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | Доктор технічних наук, доцент
Дубовой Володимир Михайлович
Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри комп'ютерних систем управління
Офіційні опоненти: | Доктор технічних наук, професор
Волков Олександр Андрійович,
Національний авіаційний університет, м. Київ,
професор кафедри комп'ютерних систем управління
доктор технічних наук, професор
Кветний Роман Наумович,
Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки
Провідна установа: | Харківський держаний технічний університет радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки, кафедра системотехніки
Захист відбудеться “ 26 ” жовтня 2001 р. о 9.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому державному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Вінницького державного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий “ 24 ” вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С. М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Широке впровадження інформаційно-вимірювальних систем (ІВС) інженерних мереж тепло-, водо-, газо- та електропостачання муніципальної, регіональної власності і промислових підприємств, великі витрати на створення для них підсистем передавання даних вимагають створення нових та удосконалення існуючих методів математичного моделювання процесів передавання даних з метою їх оптимізації.
Сучасні інженерні мережі охоплюють площі у десятки і сотні квадратних кілометрів, які обумовлені розмірами районів, міст та регіонів у цілому. Тому при проектуванні ІВС інженерних мереж перед розробниками на перший план стає проблема створення потужних засобів передавання інформації. Розробка власної підсистеми зв'язку ІВС є дуже складним завданням, яке потребує значних матеріальних витрат. Тому часто для передавання інформаційних потоків ІВС інженерних мереж використовують наявну структуру систем передавання даних загального користування, серед яких швидке поширення знаходять цифрові мережі інтегрального обслуговування (ЦМІО). Використання ЦМІО дозволяє значно заощаджувати кошти на проектування та побудову ІВС.
Але у цьому випадку розробники відчувають відсутність загальної методики прогнозування характеристик ІВС з передаванням даних засобами цифрових мереж (швидкодії, пропускної спроможності, додаткових динамічних похибок, зумовлених затримкою інформації в каналах зв'язку тощо), висування технічних вимог до сервісу ЦМІО та в цілому проектування таких ІВС. Відсутність загальних підходів до проектування ІВС, що розглядаються, і обумовлює актуальність дисертаційної роботи, яка полягає в створенні математичних моделей ІВС інженерних мереж, що використовують ЦМІО для передавання інформації при застосуванні різних способів організації зв'язку з можливістю передавання даних під час пауз основного трафіку. Розроблені моделі представляють основу для створення методики проектування як ЦМІО, так ІВС інженерних мереж з передаванням даних засобами ЦМІО, яка дозволяє значно скоротити час та витрати на побудову нових ІВС, введення яких в дію дозволить більш ефективно керувати технологічними та виробничими процесами, розподіленням витрат цінних природних ресурсів в інженерних мережах, що сьогодні є найбільш актуальним та необхідним в Україні.
Зв'язок роботи з науковим програмами, планами та темами. Обраний напрямок дисертаційної роботи співпадає з дослідженнями за держбюджетною науково-дослідною роботою № 46-Д-215 (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ процесів передавання даних в ІНФОРМАЦІйно-вимірювальних системах інженерних мереж

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок