Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИКИ І ТЕХНІКИ ШКІЛЬНОГО ФІЗИЧНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ ПРИ ВИВЧЕННІ КОЛИВАЛЬНИХ І ХВИЛЬОВИХ ПРОЦЕСІВ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИКИ І ТЕХНІКИ ШКІЛЬНОГО ФІЗИЧНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ ПРИ ВИВЧЕННІ КОЛИВАЛЬНИХ І ХВИЛЬОВИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИКИ І ТЕХНІКИ ШКІЛЬНОГО ФІЗИЧНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ ПРИ ВИВЧЕННІ КОЛИВАЛЬНИХ І ХВИЛЬОВИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,38 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
Кононенко Сергій Олексійович
УДК 372.853.(09)
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИКИ І ТЕХНІКИ ШКІЛЬНОГО ФІЗИЧНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ ПРИ ВИВЧЕННІ КОЛИВАЛЬНИХ І ХВИЛЬОВИХ ПРОЦЕСІВ
13.00.02 – теорія та методика навчання фізики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України, Академія педагогічних наук України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Бугайов Олександр Іванович,
Інститут педагогіки АПН України, завідувач
лабораторії методики навчання математики
та фізики.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
Гончаренко Семен Устинович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України,
головний науковий співробітник лабораторії
професійного навчання у навчальних закладах профтехосвіти;
кандидат педагогічних наук, доцент,
Кліх Віталій Юлійович,
Житомирський державний педагогічний університет ім. І.Франка,
доцент кафедри фізики.
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет ім. В.Гнатюка, кафедра фізики та методики викладання фізики, Міністерство освіти і науки України, м.Тернопіль.
Захист відбудеться “10” січня 2001 р. о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.03 в Національному педагогічному університеті ім. М.П.Драгоманова (01601, Київ, вул. Пирогова 9)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова (01601, Київ, вул. Пирогова 9)
Автореферат розісланий 29 листопада 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В.Коршак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність дослідження. Шкільний фізичний експеримент розвивається у зв’язку із загальним розвитком науки і техніки, розширенням і оновленням змісту курсу фізики, поліпшенням методики її викладання та модернізацією обладнання. Цей розвиток об’єктивно відображає зміни, яких зазнає фізика та методи її дослідження.
Аналіз результатів наукових досліджень у галузі методики і техніки шкільного фізичного експерименту вказує на те, що спостерігається значне оновлення лабораторного і демонстраційного обладнання, зростає політехнічна спрямованість та широке впровадження в шкільний фізичний експеримент нової елементної бази.
Проте вчителі відчувають значні труднощі при постановці шкільного фізичного експерименту під час викладання питань про коливальні та хвильові процеси в курсі фізики середньої загальноосвітньої школи. Анкетування вчителів, особистий досвід роботи в школі та ціленапрямлені спостереження, проведені в ході дослідження, показують, що навчальний експеримент при вивченні коливальних і хвильових процесів ще не повністю відповідає сучасним вимогам до постановки демонстраційних та лабораторних дослідів. Існуюче обладнання несповна сприяє належному розкриттю співвідношень і закономірностей між фізичними величинами, виявленню кількісних сторін явищ, що вивчаються.
Обладнання, яке існує в школах і відображає експериментальні методи дослідження, що були характерні для часів їх становлення, є недостатнім і часто не відповідає сучасним вимогам. Склалась помітна невідповідність між розвитком експериментальних методів фізики як науки та їх відображенням у навчальному експерименті. Знання, які набувають учні під час засвоєння шкільного курсу фізики, значно відстають від вимог, пов’язаних з використанням нових прогресивних технологій, сучасної електроніки, а іноді не знаходять необхідного підтвердження в емпіричних фактах та їх життєвому досвіді.
Перехід до різнорівневого та різнопрофільного викладання шкільного курсу фізики висуває нові вимоги до системи шкільного фізичного експерименту як до невід’ємної складової методики навчання фізики. Ці вимоги зводяться до розширення системи навчальних дослідів, запровадження нових наукових досягнень у галузі фізики та сучасних експериментальних методів дослідження. Вимога часу - модернізація існуючого та створення нового навчального обладнання та методики його використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИКИ І ТЕХНІКИ ШКІЛЬНОГО ФІЗИЧНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ ПРИ ВИВЧЕННІ КОЛИВАЛЬНИХ І ХВИЛЬОВИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок