Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЛОВЕ СПІЛКУВАННЯ ЯК ФЕНОМЕН СОЦІАЛЬНОЇ ДІЙСНОСТІ

ДІЛОВЕ СПІЛКУВАННЯ ЯК ФЕНОМЕН СОЦІАЛЬНОЇ ДІЙСНОСТІ

Назва:
ДІЛОВЕ СПІЛКУВАННЯ ЯК ФЕНОМЕН СОЦІАЛЬНОЇ ДІЙСНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський університет Повітряних Сил
Дмитренко Марія Йосипівна
УДК 17.02
ДІЛОВЕ СПІЛКУВАННЯ
ЯК ФЕНОМЕН СОЦІАЛЬНОЇ ДІЙСНОСТІ
 
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Національного аерокосмічного університету імені М.Є. Жуковського „ХАІ”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | Доктор філософських наук, доцент
Проценко Ольга Петрівна,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є Жуковського „ХАІ”,
професор кафедри філософії
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор,
Степаненко Ірина Володимирівна,
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди,
професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент,
Карпенко Катерина Іванівна,
Харківський державний медичний університет,
доцент кафедри філософії, соціології та релігієзнавства.
Провідна установа: | Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України, м. Київ
Захист відбудеться ”26” січня 2006 року о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 при Харківському університеті Повітряних Сил за адресою 61043, м. Харків, вул Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна познайомиться у бібліотеці Харківського університету Повітряних Сил за адресою: 61064, м. Харків, вул. Володарського, 46.
Автореферат розісланий „23” грудня 2005 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Мануйлов Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна епоха демонструє розширення й ускладнення соціальної діяльності, що містить нові, ефективніші комунікативні технології, продуктом яких наприкінці ХХ – на початку ХХІ сторіччя стає ділове спілкування. Саме даний фрагмент культурних і цивілізаційних перетворень сприяє реалізації гуманістичних принципів солідарності та співробітництва, зміцненню зв'язків між народами. Ділове спілкування невід'ємне від соціодинамічних процесів реалізації доцільної активності людей, що виражається в багатогранній спрямованості соціальної практики і професійної зайнятості, утверджуючи впорядкованість, організованість і дисципліну. Ділове спілкування, оптимізуючи соціальну діяльність, сприяє адаптації особистості та її позиціонуванню в умовах розвитку в Україні основних напрямків ринкової економіки, демократизації політичної системи і розширення міжнародних відносин в області науки, техніки, освіти і культури.
Увага до дослідження феномена “ділове спілкування” обумовлена діагностикою сучасного стану соціальної діяльності, виявленням значення її результатів у зв'язку з глобальними проблемами, що їх викликано станом біосоціальної економіки, легітимністю соціальних рішень, що протистоять усім видам агресії і сприяють консолідації і консенсусу. Останнім часом проблеми ділового спілкування набувають особливої як теоретичної, так і практичної значущості у зв'язку з необхідністю вдосконалення організаторської і управлінської стратегії, регламентуванням і розширенням зв'язку з громадськістю, поширенням послуг і посередництвом у всіх їхніх видах і формах.
За таких умов акцент у регулюванні відносин у інституціалізованих структурах та контроль за ними переноситься з офіційних на неофіційні механізми, що втілені в динаміку ділового спілкування. Нормативний потенціал ділового спілкування, трансльований у корпоративний дух, підприємницької этос, превалює в сучасному інтерактивному процесі і додає процесу глобалізації статус загальнолюдського інтересу.
Дослідження феномена “ділове спілкування” у площині науково-теоретичних знань обумовлене тим, що сучасні освітні програми з економічних дисциплін містять курси, безпосередньо пов'язані з вивченням праксеології ділового спілкування.
Вивчення феномена “ділового спілкування” у даний час детерміноване й аналізом широкого кола проблем, що раніше не були предметом наукових пошуків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ДІЛОВЕ СПІЛКУВАННЯ ЯК ФЕНОМЕН СОЦІАЛЬНОЇ ДІЙСНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок